úterý, 10 květen 2022 08:56

Akademici PKF — Prague Philharmonia zahrají v Celetné

Autor:

Dnes večer se představí členové Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia. Jejich koncert se koná v Salonu Celetná v úterý 10. května od 19 hodin. Dramaturgii koncertu orchestrální akademici vytvořili z hudby pro nejrůznější komorní uskupení. Zazní tak skladby Josepha Haydna, Franze Schuberta, Francise Poulenca, Jacques Iberta nebo Reinholda Glièra. Za měsíc, 14. a 15. června se pak v PKF — Prague Philharmonia konají konkurzy do akademie sezony 2022/23.

 

Akademici-PKF

 

Orchestrální akademie PKF — Prague Philharmonia vznikla v roce 2008 jako vůbec první projekt tohoto typu v České republice. Každý rok přijme 12 až 14 talentovaných mladých hudebníků. Těm pak členové orchestru pomáhají získat praxi. Členové Orchestrální akademie se hned od počátku zapojují do uměleckých projektů PKF. Absolvují koncerty nejen v České republice, ale i v zahraničí, mají možnost vystoupit v komorních cyklech PKF a účastnit se nahrávacích projektů. Koncert v Salónu Celetná je pro ně navíc možností uspořádat svůj vlastní, výsostně „akademický“ koncert, v rámci kterého uplatní nejen své hráčské, ale také dramaturgické a produkční schopnosti.

14. a 15. června 2022 se v PKF — Prague Philharmonia konají konkurzy do orchestrální akademie nové sezonu 2022/23. Konkurz je určen studentům středních a vysokých hudebních škol a absolventům, jejichž dosažené hudební vzdělání je završeno maturitou či absolutoriem středoškolské nebo vysokoškolské úrovně, z České republiky, států EU a dalších zemí. Věková hranice je od 18 do 30 let.

 

Foto: PKF

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.