sobota, 02 červenec 2022 07:48

Bella Adamova a Jolana Slavíková v sobotu ve finále prestižní pěvecké soutěže

Autor:

Tuzemské mezzosopranistky Bella Adamova a Jolana Slavíková jsou ve finále pětapadesátého ročníku mezinárodní pěvecké soutěže v oborech opera a oratorium v nizozemském ‘s-Hertogenbosch. Jedná se o prestižní klání s dlouholetým renomé. Mezi vítěze předchozích ročníků patří mimo jiné Pretty Yende a Thomas Hampson. Finále se uskuteční v sobotu 2. července od 19 hodin v Concertgebouw Eindhoven za doprovodu orchestru South Netherlands Philharmonic pod taktovkou Hartmuta Haenchena a je možné ho sledovat online.

 

3000

 

Bella Adamova se představí v Mahlerově písni Urlicht a v árii Pie Jesu z Requiem Maurice Duruflého. Už v průběhu semifinále získala cenu odborné juniorské poroty: „V Bellině vystoupení jsme slyšeli velkou škálu barev, získala si naši plnou pozornost. Má velmi příjemný jevištní projev, díky němuž má publikum pocit, že ‚má vše bezpečně v rukách‘. Zaujal nás její sametový hrudní hlas a krásné legato.“ Bella zazpívala árii z Bizetovy Carmen „Pres des remparts de Seville“, píseň Urlicht ze sbírky Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera, árii „What would Missus Herring say?“ Benjamina Brittena a povinnou soudobou píseň, která každoročně vzniká na zakázku soutěže.

Do letošního ročníku soutěže, které předsedá sopranistka Linda Finnie a členkou poroty je například i Vesselina Kasarova, se na základě video nahrávek přihlásilo čtyři sta dvacet zájemců všech hlasových oborů, do prvního kola porota přizvala šedesát z nich. Do semifinále se probojovalo šestnáct pěvců a do úplného finále osm. Na webu soutěže je možné zhlédnout i předchozí kola.

 

Foto: Fb soutěže

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.