neděle, 24 září 2023 13:00

Laureáti Broumovské klávesy zahrají v Rudolfinu

Autor:

Sukova síň pražského Rudolfina bude dějištěm slavnostního koncertu laureátů Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. V úterý 26. září se od devatenácti hodin představí vítězové všech čtyř kategorií letošního třináctého ročníku – Liliana Fejtová, Anna Chmurova, Jaroslav Skalka, Eva Emilia Rautner a Semjon Yakimov. Vstupné na koncert je dobrovolné.

 

2023-09-24-Slavnostni-koncert-laureatu-01

 

Po nedávném finálovém večeru Concertina Praga zde máme další akci věnovanou mladým talentům. Jak ukázali oba vítězové v sólové i komorní kategorii Concertina, kteří jsou zároveň laureáty Broumovské klávesy, má smysl přijít si 26. září do Sukovy síně poslechnout nadějné pianisty, protože je vysoká šance, že je za pár let budeme slýchat z nejprestižnějších pódií,“ říká Ivo Kahánek, umělecký ředitel soutěže Broumovská klávesa. Protagonisté Slavnostního koncertu laureátů předstoupí před publikum se speciálně připraveným hudebním programem. Vítězka první kategorie Liliana Fejtová představí skladby J. S. Bacha, W. A. Mozarta, E. Griega či také Argentinský tanec A. Ginastery. Spolu s ní se o první místo v první kategorii dělí Slovenka Anna Chmurova, která si připravila výběr z díla I. Berkoviche, F. Liszta a Chopinovu Polonézu, op. 71: č. 1 d moll. Vítěz druhé kategorie Jaroslav Skalka zahraje skladby J. S. Bacha, F. Poulenca a Chopinovu stálici klavírního repertoáru Fantaisie-Impromptu cis moll, op. 66. Ve třetí kategorii zazářila Rakušanka Eva Emilia Rautner, v jejímž podání posluchači vyslechnou preludia S. Rachmaninova a J. S. Bacha a Schumannovy Abegg-Variace, op. 1. Již podruhé se na Slavnostním koncertu laureátů v pražském Rudolfinu představí rodák z ruského Petrohradu Semjon Yakimov, letošní vítěz čtvrté kategorie a loňský vítěz třetí kategorie. Tentokrát si pro publikum připravil dílo J. S. Bacha, L. van Beethovena, A. Dvořáka a Preludium B dur, op. 23: č. 2 Sergeje Rachmaninova.

Letošního třináctého ročníku Broumovské klávesy se zúčastnilo celkem čtyřicet soutěžících převážně ze sousedních zemí. Soutěž se konala v multifunkčním sále Dřevník od pátku 5. května do neděle 7. května na koncertní klavír Steinway & Sons.

 

2023-09-24-Slavnostni-koncert-laureatu-02

 

Foto: archiv BK, Michal Sedláček

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.