úterý, 01 červen 2021 07:37

Vlnohraní Českého rozhlasu pro děti

Autor:

Český rozhlas přichystal pro děti online projekt s názvem Vlnohraní. Řadou tří výchovných koncertů provede žáky prvního stupně základních škol moderátorka Klára Boudalová společně s klavíristou Eglim Priftim. V těchto třech epizodách představí také laureáty rozhlasové soutěže Concertino Praga – flétnistku Elišku Hejlovou, klavíristu Jana Čmejlu a houslistu Daniela Matejču.

 

101

 

„Český rozhlas plánoval sérii výchovných koncertů pro žáky prvního stupně základních škol. Koncerty se měly uskutečnit v největším studiu S1 Českého rozhlasu v Praze na Vinohradech. Vzhledem k dlouhodobým protiepidemickým opatřením jsme koncerty pojali interaktivní formou a prostřednictvím videí z S1 bychom rádi malé posluchače navnadili a připravili na dobu, kdy bude možné koncerty uskutečnit naživo,“ uvedla ředitelka Výroby Českého rozhlasu Kateřina Konopásková.

Český rozhlas uvádí, že pořady Vlnohraní postupně představí laureáty rozhlasové soutěže Concertino Praga a s nimi i nástroje, na které tito sólisté hrají. Jednotlivé díly také malým posluchačům prozradí, jak se jednotlivé nástroje liší, proč a jak se zvukové vlny šíří prostorem nebo kolik tlačítek na mixážním pultu je potřeba k dokonalé nahrávce houslové sonáty. V jednotlivých dílech Vlnohraní se malí posluchači dále naučí vyrobit funkční příčnou flétnu z plevelu ze Stromovky, pomocí kmínu a potravinové fólie ověří přítomnost zvukových vln a špachtlí od nanuka naladí housle.

 

100

 

Všechny epizody rozhlasového Vlnohraní jsou k zhlédnutí na YouTube kanále Rádia Junior:

Flétna

https://www.youtube.com/watch?v=b-V3_l8aep4

Housle

https://www.youtube.com/watch?v=ETMHUHs5arQ&t=558s

Klavír

https://www.youtube.com/watch?v=AxUl57QMjAw

 

Foto: Fb Concertino Praga

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.