čtvrtek, 27 červen 2019 17:32

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Míčovo oratorium na Barokních slavnostech v Olomouci

Autor:

Vyhlašujeme soutěž o dvojici vstupenek na další koncert jednoho z tradičních festivalů.

Už sedmým rokem se v červenci odehrají OLOMOUCKÉ BAROKNÍ SLAVNOSTI. Nabídnou čtyřiadvacet večerů, do kterých rozloží šest inscenací. V pořadí třetím programem s podtitulem Zpívaná rozjímání bude scénické oratorium, které napsal František Antonín Míča. V první části večera zazní také novodobá premiéra cembalového koncertu a dobové kázání v barokní češtině zpracované jako melodram. Koncerty se konají každý večer od 13. do 16. července, vždy od 19 hodin, a výherce si bude moci vybrat, na který z těchto dnů bude vstupenky chtít.

Účinkují: Zuzana Kopřivová, Aneta Petrasová, Vladimír Šlepec a Michal Marhold, režie Tomáš Hanzlík.

Soutěžní otázka: Kde se představení konají?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: MÍČA a nezapomeňte napsat i váš telefon a adresu.

Výherce vylosujeme ve čtvrtek 11. července.

 

Jan-AndreOP1

 

Jediné dochované Míčovo oratorium zkomponované pro hraběte Qustenberga vzniklo v Jaroměřici nad Rokytnou v roce 1727 a zpracovává původně německý text. Existuje ovšem dobový český překlad, ve kterém dílo dosud nezaznělo. Bylo provedeno před kulisou Božího hrobu alegorickými postavami Útrpnosti, Duše a Hříšníka, kteří se vyrovnávají s Kristovou obětí, ten je vybízí k následování a odvržení všeho pozemského.

V první části večera zazní také novodobá premiéra Koncertu pro cembalo Josefa Antonína Štěpána a dobové kázání Pavla Josefa Axlara, zpracované jako melodram.

 

Tereza-Hrub1

 

Foto: OBS

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.