úterý, 28 červenec 2020 08:36

SOUTĚŽ O 5 DVOJIC VSTUPENEK:
Zámecká noc s operou

Autor:

Vyhlašujeme soutěž o pět dvojic vstupenek.
Náhradní open-air program připravilo na léto Jihočeské divadlo. Zahájí ho teď v sobotu 1. srpna první ze tří operních galakoncertů nazvaných Zámecká noc s operou. Diváky zavede do loveckého zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Program zahrnuje árie a scény z českých i zahraničních oper, které zazpívají Kateřina Hájková, Dagmar Volfová, Petr Malý, Alexandr Beň a František Brantalík.

Soutěžní otázka: Od nové sezóny povede operní soubor Jihočeského divadla nový umělecký šéf – kdo to bude?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: OHRADA a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme ve ČTVRTEK 30. ČERVENCE.

 

8

 

Jihočeské divadlo bylo nuceno zrušit své tradiční letní působení na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově kvůli nejasné situaci kolem koronaviru. Nucená pauza přišla po více než pětadvaceti letech nepřerušeného provozu. Pro milovníky oper ale připravilo celkem tři srpnové koncerty. Dramaturgie vybírala z oper Wolfganga Amadea Mozarta, Giuseppe Verdiho, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka. Zazní tak mimo jiné předehra z Figarovy svatby nebo Síly osudu, nejslavnější kusy z La Traviaty nebo Rigoletta, árie Mařenky, Jeníka i duet Jeníka a Kecala z Prodané nevěsty, polonéza a hlavní árie z Rusalky nebo závěrečná scéna Revírníka Je to pohádka či pravda z opery Příhody lišky Bystroušky. Orchestr opery Jihočeského divadla budou řídit jeho koncertní mistři, Martin Červinka a Václav Žák. Stejný program jako na zámku Ohrada pak zazní na dnes soukromém zámeckém sídle Nové Hrady 16. a 17. srpna.

 

julio-rionaldo-xIoze9dH4WI-unsplash

 

Jak už jsme psali, Jihočeši uvedou v rámci série „Divadlo venku“ také komedii Zavolejte Jeevese, hru pro děti O Palečkovi, poloscénickou verzi Dvořákovy opery Rusalka na zámku v Blatné 29. a 30. srpna, nebo večer s písněmi Osvobozeného divadla Klobouk ve křoví. V sobotu 19. září pak zakončí v Chřešťovicích, u kostela sv. Jana Křtitele, letní open-air sezónu představení Prodaná nevěsta. První hudební produkce v kamenné budově začnou v nové sezóně hned na začátku září, bude to muzikál Evita Andrew Lloyda Webbera a Time Rice a vzápětí Verdiho Nabucco.

Otáčivé hlediště, kde Jihočeské divadlo v létě obvykle hraje, prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která má stát přibližně deset milionů korun. Práce potrvají několik měsíců, ale skončí tak, aby se v příštím roce Jihočeské divadlo mohlo v Českém Krumlově připravovat na novou sezonu.

 

CB-otacive-en-face

 

Foto: Archiv divadla

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.