čtvrtek, 13 leden 2022 09:04

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Václav Hudeček a jeho Svátky hudby v Praze

Autor:

V úterý 18. ledna se na pódiu Sálu Pražské konzervatoře představí trojice úspěšných mladých talentů, kterým je sice teprve čerstvě patnáct let, ale na svém kontě už mají řadu úspěchů. Trio ve složení: Jan Novák  ̶  housle, Lukáš Mareček  ̶  violoncello a Alexandr Klement – flétna a klavír, provede společně s hostitelem cyklu, kterým je houslista Václav Hudeček, skladby Vivaldiho, Mozarta, Brucha a Dvořáka.

Soutěžní otázka: Ve kterých třech pražských sálech se převážně odehrávají Svátky hudby?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: HUDEČEK a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v NEDĚLI 16. LEDNA 2022.

 

333

 

Večerem s mladými talenty vstoupí do nového roku 30. ročník koncertního cyklu Václava Hudečka Svátky hudby v Praze. Je už téměř samozřejmostí, že pražské večery Václava Hudečka představují mladé talentované hudebníky. Proto ani první koncert cyklu v letošním roce nebude výjimkou. Výrazné naděje české hudební scény, které už zrají na českých konzervatořích, doprovodí častý host cyklu, komorní soubor složený z výrazných mladých českých profesionálních hudebníků Barocco sempre giovanne s uměleckým vedoucím Josefem Krečmerem.

 

334

 

Bude znít hudba Antonia Vivaldiho, Wolfganga Amadea Mozarta, Maxe Brucha a Antonína Dvořáka. Festival Svátky hudby v Praze, Václav Hudeček a jeho hosté představuje jeden z nejdelších festivalů komorní hudby, které jsou pořádané na území hlavního města Prahy. Jeho uměleckým garantem a zakladatelem je Václav Hudeček, který si již třicet let na své koncerty zve nejen renomované hudebníky, ale dává prostor zejména mladým talentům. ReflexiPlus Petra Vebera ze zahajovacího koncertu tohoto ročníku festivalu si můžete připomenout ZDE. Vánoční koncert perem Aleše Blumy pak ZDE.

 

Foto: Radovan Šubín

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.