čtvrtek, 14 červenec 2022 09:00

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Melodram Kirké orchestru Musica Florea

Autor:

Na jeviště Florea Theatrum se vrací melodram Václava Praupnera Kirké. Antický mýtus o kouzelnici, kterou opouští její láska Odysseus, nastudovaly Helena Kazárová a Věra Šustíková. V hlavní roli se opět představí Dita Hořínková. Soubor Musica Florea doplní tanečníci Hartig Ensemble, celé představení povede Marek Štryncl. Představení se koná 18. července od 21 hodin na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí v Praze, a to za každého počasí.

Soutěžní otázka: Ve kterém roce Musica Florea uvedla Kirké poprvé?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: KIRKÉ a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v SOBOTU 16. ČERVENCE 2022.

 

100

 

Dramatický melodram ředitele divadelního orchestru Nostitzova divadla Václava Praupnera oživuje mytologickou legendu o milostných peripetiích kouzelnice Kirké lamentující nad odjezdem Odysea. Pozoruhodné dílo, které zazní v historicky věrném provedení, zcela unikátně propojuje expresivní herectví a tanec v rituálních výstupech sudiček a fúrií. Na jeviště historického přenosného divadélka Florea Theatrum se vrací po třech letech. Na inscenaci se vedle režisérky Heleny Kazárové podílela i Věra Šustíková, odbornice na žánr melodramu, která s interprety nastudovala textové pasáže díla. 

Kirké zazní od 21 hodin na nádvoří Lichtenštejnského paláce HAMU na Malostranském náměstí 13 v Praze. O hodinu dříve je připraven  dramaturgický úvod k představení v Klubu HAMU.

 

101

 

Foto: Daniel Rozsnyó

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.