pondělí, 30 říjen 2023 15:48

VÝHERCI VSTUPENEK:
Zahajovací koncert Svátků hudby v Praze

Autor:

Gratulačním koncertem bude v úterý 31. října slavnostně zahájena už 32. koncertní sezóna cyklu Svátky hudby v Praze, jehož protagonistou, duchovním otcem i pravidelným interpretem je houslista Václav Hudeček. Tradiční pražský komorní cyklus, který dává příležitost především mladým talentům, otevře koncert k 80. narozeninám brněnského skladatele, dirigenta a sbormistra Petra Fialy. Vystoupí jeho Český filharmonický sbor Brno, jeho dcera, naše přední violistka Kristina Nouzovská Fialová, její manžel a náš přední violoncellista Petr Nouzovský a vítěz 27. ročníku Hudečkovy luhačovické Akademie houslista Jan Novák. Sólisty a sbor doprovodí Komorní filharmonie Pardubice za řízení Jakuba Kleckera. Slovem večerem provede Jiří Vejvoda.

Soutěžní otázka: V jakém roce založil Petr Fiala Český filharmonický sbor Brno, který dnes představuje nejen v českém, ale i světovém kontextu špičku v oboru sborového umění?

Odpověď je: V roce 1990.

Výherci se stávají: Anna Písaříková - Jílové u Prahy, Petra Josrová - Praha 5, Barbora Petrtýlová - Praha 8, Machova Hana - Praha 10, Alice Říhová - Slatiňany a Ludmila Zimmelová - Slatiňany - GRATULUJEME!

 

2023-10-24-Soutez-svatky-hudby-01

 

Program gratulačního koncertu je postaven velmi kontrastně. Zatímco první polovina večera bude ryze instrumentální a zazní skladby Mozarta, Dvořáka i oslavence Fialy, do druhé poloviny dramaturgie vybrala slavné operní sbory z českých i světových oper. Ukázky z českých oper Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany nebo Rusalka Antonína Dvořáka doplní slavné sbory z Bizetovy Carmen, nebo Verdiho trojlístku Trubadúr, Macbeth a Nabucco.

 

Foto: archiv sboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.