úterý, 23 červenec 2019 11:31

SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK:
Dvořák a Janáček tanečně

Autor:

Vyhlašujeme SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK.
Mimořádný koncert uvede 6. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Praha Klasika. Má podtitul Balet a hudba komorně a koná se v neděli 28. července od 19:30 hodin ve Velkém sále Městské knihovny. Účinkují tanečníci Pražského komorního baletu a instrumentální sólisté festivalu komorní hudby Ameropa, kteří společně uvedou Dvořákův Slovanský kvartet v choreografii Mária Radačovského a choreografii Pavla Šmoka a Kateřiny Dedkové na část Janáčkova cyklu Po zarostlém chodníčku. Předtím zazní ještě Brahmsovo Trio pro lesní roh a Čajkovského smyčcový sextet Souvenir de Florence.

Soutěžní otázka: Který sport přivedl Pavla Šmoka k baletu a choreografii?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: BALET a nezapomeňte napsat i váš  TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v pátek 26. července
Lístky budou k vyzvednutí před koncertem na jméno u stolku s VIP vstupenkami a programy, který bude u vstupu do sálu.

 

6575754025576788475892139220006255668494336o

 

Pražský komorní balet je největší český nezávislý profesionální taneční soubor. Počátky sahají do roku 1964, kdy Luboš Ogoun, Pavel Šmok a Vladimír Vašut zakládají původní Studio Balet Praha. Na ideu Baletu Praha navazuje choreograf Pavel Šmok v roce 1975 a zakládá Pražský komorní balet. Vznik tohoto souboru znamenal velký zlom ve vývoji tehdy ještě československého baletu. Na repertoáru byly zejména choreografie Pavla Šmoka, zároveň však hostujících českých i zahraničních choreografů (J.Kylián, Ch.Bruce, P.Zuska, L.Vaculík, R.North, P.Delacroix, P.de Ruiter, J.Hackman, a další). Za více než půl století úspěšné činnosti a umělecké tvorby soubor prošel cílevědomým a úspěšným vývojem, stal se významným reprezentantem tanečního umění České republiky a hlavního města Prahy v zahraničí (Izrael, Libanon, Indie, Čína, Austrálie, Kuba, Thaiwan, Německo, Lucembursko, Thajsko, Gruzie, Bosna a Hercegovina, Jižní Korea, Polsko, Mexiko) a získal řadu významných ocenění. Uměleckým partnerem festivalu Praha Klasika se Pražský komorní balet stal už před několika lety.

 

Po-zarostlem-chodnku-660x440

 

Současnou tvář Pražského komorního baletu reprezentuje 8 stálých a 2 až 4 externí tanečníci, kteří zvládají rozsáhlý pohybový rejstřík od technik vycházejících z klasické i současných scénických tanečních technik. Vedením Pražského komorního baletu je pověřena Linda Svidró, která pokračuje v tradici inovativního a progresivního souboru s českým a mezinárodním repertoárem s jasným zřetelem na uchování původní tvorby Pavla Šmoka ve spolupráci s dlouholetou sólistkou a pedagožkou Kateřinou Dedkovou – Frankovou a baletním mistrem Igorem Vejsadou. Soubor oslovuje mladou a střední generaci úspěšných choreografů, ale důraz  kladen zejména na spolupráci s choreografy českého původu působícími v Čechách i v zahraničí (P.Zuska, M.Radačovský, M.Svobodník, O.Vinklát, L.Timulák, J.Pokorný, T.Rychetský, H.Polanská Turečková, aj).

 

Chodnek-Herkov-Vodika-Svidro-660x440

 

Foto: archiv PKB

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.