pondělí, 16 prosinec 2019 13:21

SOUTĚŽ O TŘI DVOJICE VSTUPENEK:
Rachmaninovovy aktovky na festivalu Opera 2020

Autor:

Vyhlašujeme soutěž o tři dvojice vstupenek na festival Opera 2020.

V českých zemích poprvé společně v jeden večer uvádí liberecké Divadlo F. X. Šaldy dvě jednoaktovky Sergeje Rachmaninova z roku 1906 – opery Francesca da Rimini a Lakomý rytíř. Hudebně je nastudoval dirigent Martin Doubravský, režisérkou je Linda Keprtová. První z oper má základ v příběhu z Dantovy Božské komedie, druhá – psychologická freska zhrouceného vztahu syna a otce, navíc uvedená v české premiéře - vychází ze stejnojmenného dramatu Alexandra Sergejeviče Puškina. A byť má každý jiného libretistu, oba příběhy jsou sondou do nejtemnějších hlubin lidské duše. Vyhrajte dvě vstupenky na pražské uvedení v rámci festivalu Opera 2020 – koná se 5. ledna 2020 od 19 hodin v Národním divadle.

Soutěžní otázka: Kolik inscenací festival Opera 2020 celkem nabídne?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jako předmět zprávy uveďte: OPERA 5.1.2020 a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v SOBOTU 28. PROSINCE 2019.

 

img81472

 

Inscenace měla premiéru 14. prosince 2018 v Divadle F. X. Šaldy Liberec. Připomenout si ji můžete ZDE v naší ReflexiPlus.

Liberecké divadlo přišlo tímto komponovaným večerem s objevem – ani jedna z komorních oper třicetiletého skladatele rozhodně nepatří k běžně uváděným titulům světového operního repertoáru. I teď při hostování v Praze vystoupí Lívia Obručník Vénosová v úloze Francesky da Rimini, kmenoví sólisté divadla Dušan Růžička a Csaba Kotlár a častěji hostující tenorista Josef Moravec a v ústřední dvojroli Malatesty a Barona mladý slovenský barytonista Pavol Kubáň.

 

img81468

 

14. ročník festivalu hudebního divadla Opera 2020 opět představí to nejzajímavější z tvorby operních souborů kamenných divadel i nezávislé projekty. Cílem festivalu je ukázat, že vynikající operní inscenace vznikají nejen ve velkých centrech, ale i v menších regionálních divadlech. Přehlídka se koná od roku 1993 každý druhý rok v Praze. Umožňuje pravidelně porovnávat směřování i úroveň jednotlivých souborů a rozšiřuje operní nabídku v metropoli – nabízí tituly, které se v Praze nehrály po několik desetiletí nebo dokonce vůbec, a také jiný pohled na ty, které jsou v současné době na repertoáru pražských divadel. V neposlední řadě festival představuje také pozoruhodné osobnosti, režiséry, dirigenty, pěvce a další umělce, kteří působí na oblastních operních scénách. Nadcházející ročník bienále se koná v Praze od 4. ledna do 2. března 2020. Podrobněji o programu čtěte ZDE ve VýhleduPlus.

 

web2020cz

 

Foto: Michaela Škvrňáková, archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.