středa, 09 září 2020 16:33

SOUTĚŽ O DVOJICI VSTUPENEK:
FOK uvede Mozarta a Pärta

Autor:

Vyhrajte dvě vstupenky na koncert Pražských symfoniků s díly Mozarta a Pärta.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil program, na kterém zazní jednak významné duchovní dílo Wolfganga Amadea Mozarta Litaniae Lauretanae, K 195 a pak dvě skladby současného skladatele Arvo Pärta, jeho Cantus in memoriam Benjamin Britten a Trisagion pro smyčcový orchestr. Koncert se koná 22. září v kostele sv. Šimona a Judy od půl osmé večer. Jako sólisté se představí sopranistka Michaela Šrůmová, altistka Sylva Čmugrová, tenorista Ondřej Holub a basista Jaromír Nosek, které doprovodí Kühnův smíšený sbor. Koncert povede estonský dirigent Risto Joost.

 

99

 

Soutěžní otázka: Kdy se narodil estonský hudební skladatel Arvo Pärt?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: FOK a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme v SOBOTU 19. ZÁŘÍ 2020.

 

101

 

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se věnuje provádění duchovních děl Wolfganga Amadea Mozarta soustavně a právě se tak dostal až k Litaniím k Panně Marii, které kromě mnoha mystických míst obsahují i tři virtuózní árie. Vedle toho se Mozartova hudba také prolne s klasikem 20. a 21. století, s estonským skladatelem Arvo Pärtem, který letos slaví 85. narozeniny. Proto přijede do Prahy ke komornímu FOK a k českým pěvcům Risto Joost, estonský sbormistr a dirigent, největší specialista na Pärtovo dílo a také dedikant mnoha jeho děl.

 

Foto: Peeter Langovits, Sabina Sabovic

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.