pátek, 08 říjen 2021 10:18

SOUTĚŽ O VSTUPENKY:
Byzanc jinak! na Festivalu pravoslavné hudby

Autor:

Už tradičně je jeden festivalový koncert věnován lidové hudbě z pravoslavných zemí. V Kampusu Hybernská 15. října vystoupí Gerasimos Papadopoulos a Alexandra Papastergiopoulou. Zahrají a zazpívají duchovní lidové písně z různých oblastí Východořímské říše známé dnes jako Byzanc. Po koncertě bude následovat jam session s muzikanty, kteří navštěvují pravidelné jamy středozemní, blízkovýchodní a středoasijské hudby. V Praze je každý měsíc pořádá spolek Modalmusic. Jako host vystoupí zpěvačka Elli Aloneftou z Kypru.

Soutěžní otázka: Kdo je nejstarší (známá) hudební skladatelka křesťanského světa?

Odpovědi posílejte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jako předmět zprávy uveďte: BYZANC a nezapomeňte napsat i váš TELEFON a ADRESU.

Výherce vylosujeme ve STŘEDU 13. ŘÍJNA 2021.

 

857

 

Mezinárodní festival Archaion Kallos se koná letos podvanácté a opět nabízí ojedinělé koncerty z celého spektra hudby východního křesťanství, od byzantského chorálu po tvorbu renomovaných autorů postmoderny. V řadě koncertů, které se budou konat až do 17. října na území Prahy, zazní byzantská duchovní a lidová hudba, stará hudba bulharských klášterů i díla předních současných autorů, jako jsou například Philip Glass, Valentin Silvestrov a Alexander Knaifel. Jako každý rok jsou součástí festivalu také světové premiéry skladeb českých autorů. Letos svá díla uvedou Jan Trojan, Jan Ryant Dřízal, Jiří Gemrot a Slavomír Hořínka. Doprovodný program poběží až do konce října.

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.