úterý, 27 září 2022 20:47

VÝHERCI VSTUPENEK:
Igor Ardašev s Plzeňskou filharmonií

Autor:

Nizozemský barytonista Thomas Oliemans otevřela ve čtvrtek 22. září novou sezónu Plzeňské filharmonie. Na programu byl výběr z cyklu písní Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera a po přestávce Koncert pro orchestr Bély Bartóka. Zahajovací koncert vedl šéfdirigent orchestru Chuhei Iwasaki, který se podílel i na celé dramaturgii a uspořádání koncertních řad. V září bude hostem ještě klavírista Igor Ardašev, který s orchestrem provede První klavírní koncert Sergeje Rachmaninova. V druhé půlce večera pak zazní ještě Sinfonia Tapkaara, kterou napsal japonský skladatel 20. století Akira Ifukube, který se věnoval klasické i filmové hudbě. A právě o vstupenky na tento ve čtvrtek 29. září v Měšťanské besedě koncert jsme soutěžili.

Soutěžní otázka: Akira Ifukube napsal v průběhu 50. let hudbu pro více než 250 filmů - který je nejznámější (vytvářel k němu i zvukové efekty)?

Odpověď je Godzilla.

Výherci jsou Pavel Tomášek, Miroslava Klimešová, Irena Dolejšová a Ivo Fišer - GRATULUJEME!

 

19

 

Jako sólisté se pak v dalších koncertech Plzeňské filharmonie postupně objeví třeba pěvci Yukiko Kinjo, Karolína Janů, Václava Krejčí Housková, Roman Janál, Alžběta Poláčková nebo Josef Moravec, klavíristé Frank Braley a Igor Ardašev, který se stane rezidenčním sólistou sezóny, houslisté Jan Mráček a Mayumi Kanagawa, violoncellistky Camille Thomas a Senja Rummukainen, akordeonistka Markéta Laštovičková nebo klarinetista a vítěz soutěže Pražské jaro 2022 Lilian Lefebvre. Podrobněji se o nadcházející sezóně Plzeňské filharmonie dočtete v našem VýhleduPlus.

 

20

 

Foto: z archivu Filharmonie Plzeň

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.