pondělí, 11 únor 2019 10:46

10 VÝHERCŮ SOUTĚŽE o CD i Flautisti

Autor:

 

Jitka Konečná, Doris Kitzmantel, Ilona Veselovská YU-Ching Chad, to je soubor i Flautisti - The London Recorder Quartet. Supraphon právě vydal jejich album, ve kterém soubor oslavuje desáté narozeniny. Obsahuje deset skladeb, se kterými slaví úspěchy na koncertních pódiích. Středověk a baroko se na nahrávce organicky setkává s rytmy balkánské lidové hudby a se soudobou tvorbou.

Ptali jsme se: Ve kterém roce soubor i Flautisti vznikl? Správná odpověď je 2009.
10 z vás, kteří správně odpověděli, získává CD - Vylosovali jsme tyto výherce:

1) Hana Hofrichterová, Ludgeřovice
2) Vítězslav Brdár, Sloup v Moravském krasu
3) Vítězslav Odstrčil, Brno
4) Milan Duspiva, Choceň 
5) Luděk Zakopal, Náklo
6) Stanislav Šoustek, Polešovice
7) Aleš Musil, Tuchořice
8) Andrea Lužná, Pumov
9) Michal Karafiát, Praha 14
10) Jan Vaníček, Veverská Bítýška

GRATULUJEME!

 

inflautisti-fotoAlena-Borlova2019

 

Soubor i Flautisti - The London Recorder Quartet se dal dohromady na londýnské Royal College of Music. „Pojmenování i Flautisti nám připadalo úderné a charakterizovalo nás coby flétnistky,“ vysvětluje Ilona Veselovská a dodává: „Jedna z nás je z Rakouska, druhá z Anglie, další flétnistky jsou z České republiky… je jasné, že organizace zkoušek a koncertů je tím pádem náročnější a přitom nemáme žádného frontamana. Všechny jsme si navzájem rovnocenné!“

Formace i Flautisti - The London Recorder Quartet vznikla v Anglii skoro symbolicky. Právě Anglie je kolébkou takzvaných „consortů“, tedy ansámblů složených ze stejných nástrojů různých rozsahů. V případě fléten mají některé zobcové až roztodivné tvary. Jsou tak podobné londýnské architektuře a londýnskému koloritu. I Flautisti hledají svůj repertoár napříč věky i národy – mezi 14. a 21. stoletím, mezi Moravou a Belgií, Anglií a Německem. „Chceme ukázat, že flétna není jen jakýsi startovací nástroj mnoha hudebníků, ale že se s ní dají dělat opravdu velké věci,“ dodala Ilona Veselovská.

 

inflautisti-1ret

 

Mezi „své“ autory i Flautisti  řadí i skladatelské celebrity jako jsou Tarik O'Regan nebo Nathan Theodoulou. Soubor vystoupil na renomovaných festivalech a jeho členky vedly mistrovské kursy ve Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice. Flétnistky několikrát nadchly i rozhlasové posluchače v živém vysílání na BBC Radio 3 a BBC Radio 4. 

 

COVERCD

 

inflautisti-3

 

 

 

 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.