čtvrtek, 18 únor 2021 11:23

Jihočeská filharmonie s dosud pěti CD Special Covid Edition

Autor:

Jihočeská filharmonie nespí a přišla s nápadem vydat záznamy některých koncertů bez jakýchkoliv dalších úprav. Prozatím jsou k dispozici nahrávky, které vznikly v odletové hale Letiště České Budějovice, a to premiéra koncertní verze muzikálu Malované na skle ze září minulého roku a koncert s dirigentem, klávesistou a skladatelem Vojtěchem Spurným, jehož dílo Concerto giocoso zaznívá na nahrávce. Další tři CD nahrávky diriguje houslista a dirigent Jan Talich. První je věnována Antonínu Dvořákovi, druhá Mendelssohnově Osmé smyčcové symfonii a poslední nahrávkou je projekt Jihočeské filharmonie s houslistkou a zpěvačkou Ivou Bittovou. Na ní zní úpravy skladeb Leoše Janáčka, Bély Bartóka a také autorská tvorba Bittové.

 

102

 

„Vážené dámy, vážení pánové, nesmíme Vás dočasně pozvat na naše koncerty. Ale nechceme se vzdát a hrajeme. A natáčíme. Výsledek najdete průběžně na našich stránkách a později Vám rádi dáme DVD s těmito koncerty. Bez ohledu na to vracíme samozřejmě vstupné všem, kdo budou chtít. Prozatím pouze elektronicky. Jen co to půjde, přihlásíme se a nabídneme vstupenky na další programy,“ uvádějí pořadatelé.

CD lze získat na pokladně Jihočeské filharmonie nebo po domluvě na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

101

 

Foto: Fb Jihočeské filharmonie, Petr Zikmund

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.