pondělí, 15 srpen 2022 09:00

České muzeum hudby hledá kurátora do Muzea Antonína Dvořáka

Autor:

Národní muzeum – České muzeum hudby vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice Kurátor v Muzeu Antonína Dvořáka. Pracovní místo je k dispozici od 1. října nebo dle domluvy. Termín pro podání přihlášky je 4. září. Přihlášky s motivačním dopisem a profesním životopisem zasílejte na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., zprávu označte v předmětu „Kurátor – MAD“.

 

00001

 

Požadavky pro výkon práce jsou vysokoškolské vzdělání v oboru muzikologie nebo vyšší odborné vzdělání podobného zaměření, orientace v problematice dějin české hudby 19. století, schopnost samostatné odborné práce, komunikativnost a organizační schopnosti, aktivní přístup k práci, práce na PC, znalost práce s databázemi, znalost cizích jazyků výhodou (angličtina, němčina), zkušenost s prací v muzeu či jiné kulturní organizaci výhodou, předchozí zkušenosti v oboru výhodou, trestní bezúhonnost.

Náplní práce je odborná péče o svěřenou sbírku včetně sbírkotvorné činnosti, vytváření odborných posudků a rešerší, odborné konzultace, vědecká práce a publikační činnost, příprava výstav a propagační činnost, například komentované prohlídky.

 

00003

 

Pracovní poměr v plném úvazku je na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce. Zaměstnavatel nabízí pět týdnů dovolené, tři dny indispozičního volna, příspěvek na stravování a kulturu. Mzda se pohybuje v rámci dvanácté platové třídy.

Způsob zpracování přihlášky: Motivační dopis v rozsahu maximálně jedna normostrana, Profesní životopis (zahrnující telefonické a e-mailové spojení na uchazeče), dále muzeum požaduje Námět na samostatnou vědeckou činnost v rozsahu maximálně jedné normostrany (v bodech).

Kontaktní osobou je Mgr. Veronika Vejvodová, Ph.D., vedoucí oddělení MAD, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 224 497 363. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru. Úplné znění inzerátu najdete zde.

 

Foto: Fb Národního muzea

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.