pátek, 18 listopad 2022 18:48

Tři nominace světové hudební ceny ICMA pro Jakuba Hrůšu a Bamberské symfoniky

Autor:

Světové hudební časopisy a zástupci mezinárodních kulturních institucí vybrali z letošních nahrávek pro nominace v kategorii Symfonická hudba na ceny ICMA i tři, které vznikly ve spolupráci Jakuba Hrůši a Bamberských symfoniků. Nominovány byly dva záznamy, kterými Bamberští symfonikové uzavírají nahrávací cyklus Brahms–Dvořák u společnosti Tudor. Z Deutsche Grammophon je do nominací zařazeno CD obsahující Symfonii č. 1 E dur Hanse Rotta, Mahlerovu skladbu zvanou Blumine a Brucknerovo Symfonické preludium. Vítězové budou oznámeni 18. ledna příštího roku.

 

001

 

Nečekal jsem, že po krásném úspěchu v této prestižní soutěži nahrávek minulý rok přijdou další tři nominace,“ říká Jakub Hrůša a dodává: „Hřeje mě, že vlastně plný počet našich nejnovějších nahrávacích projektů se opět těší takové pozornosti kritického publika. Vzhledem k tomu, že mě tato zpráva zastihuje uprostřed natáčení dalšího cédéčka, nemůžeme si přát větší vzpruhy a inspirace.

Z tvorby Brahmse a Dvořáka pojímá první nominované CD Brahmsovou symfonii č. 2 a Dvořákovu Symfonii č. 7, druhá nominovaná brahmsovsko-dvořákovská nahrávka kombinuje Brahmsovu Symfonii č. 1 a Uherské tance číslo 1, 3, 10 v Brahmsově instrumentaci a Uherské tance č. 17 21 ve Dvořákově instrumentaci a Dvořákovu Symfonii č. 6.

 

002

 

V loňském ročníku cen ICMA byla vybrána nahrávka Brucknerovy Čtvrté symfonie, kterou Jakub Hrůša pořídil ve spolupráci s Bamberskými symfoniky u společnosti Accentus Music, jako nejlepší v kategorii Symfonická hudba.

 

Foto: Ian Ehms

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.