sobota, 03 srpen 2019 13:22

KlasikaPlus.cz - ROK S VÁMI A PRO VÁS

Autor:

KlasikaPlus.cz je s vámi právě rok!
Náš portál jsme spustili 3. srpna 2018. Děkujeme vám za váš čas, přízeň a stále rostoucí zájem, vážíme si toho. 

KlasikaPlus.cz vám za uplynulých 365 dní přinesla 1886 příspěvků, tedy v průměru pět článků každý den. Náš portál na webu navštívilo 70.000 unikátních uživatelů, celkových návštěv je kolem 160.000, otevřeli jste u nás zhruba čtvrt milionu našich stránek - děkujeme! Naši facebookovou stránku si za pouhý rok oblíbilo už bez mála 2300 uživatelů a sleduje ji 2400 z vás. Náš instagramový profil sleduje zhruba 400 uživatelů.
Mapujeme pro vás oblast klasické hudby nejen soustavně v České republice, ale také významné události v Evropě i v zámoří. Zaznamenali jsme pro vás více než 400 reflexí koncertů a inscenací (v průměru více než jednu denně). Přinesli jsme 200 rozhovorů s našimi i zahraničními umělci. Připravili jsme mimo jiné na 200 pozvánek na hudební akce, 140 příspěvků o mladých umělcích, 60 soutěží, zmapovali jsme pro vás 22 referenčních nahrávek a připravili 730 aktualit, tedy v průměru dvě denně.

 

B1proFB

 

Za rok naší existence jsme se stali mediálními nebo hlavními mediálními partnery většiny významných těles, divadel, festivalů, vydavatelství, organizací a jiných hudebních institucí. Spolupracujeme s Českým rozhlasem Plus a D-dur, se kterým spolupořádáme podzimní koncerty ve Studiu 1, Vinohradská 12. Na loňský první ročník přijaly pozvání mezzosopranistka Markéta Cukrová a klavíristka Kristýna Znamenáčková. Letos to budou 3. listopadu harfistka Kateřina Englichová a hobojista Vilém Veverka.

 

Foto-Lada-Kolesrov-8

 

KlasikuPlus.cz pro vás chystá tým zhruba třiceti autorů z řad hudebních publicistů, hudebníků a hudebních vědců, které doplňují svými příspěvky další známé osobnosti ze světa klasické hudby. Jeli jsme pro vás s Českou filharmonií oslavit 100 let naší republiky do Velké Británie a USA, později do Elbphilharmonie, s PKF - Prague Philharmonia na německé turné s Jonnasem Kaufmannem, s Pražským filharmonickým sborem na Bregenzer Festspiele, navštívili jsme Philadelphia Orchestra v jeho moderním sále, byli jsme na operním festivalu v Glyndebourne... a chystáme další a další cesty.

 

IMG8467

 

KlasikaPlus.cz je nezisková organizace - zapsaný spolek. Děkujeme za veškerou podporu, směřuje výhradně do našeho portálu, aby mohl být stále obsažnější a přinášet vám komplexní informační průřez ze světa klasické hudby.

 

fi

 

k

 

Foto-Milo-Kolesr-7

 

Foto: archiv KlasikaPlus.cz

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.