středa, 22 leden 2020 17:01

O Cenu Anděl se utkají Bennewitz Quartet, Pavel Haas Quartet a tým Ivo Kahánek, Bamberger Symphoniker a Jakub Hrůša

Autorka:

Na Ceny Anděl jsou nominována i tři současná alba klasické hudby, která od svého vydání sklízejí uznání a úspěch: CD Ullmann - Krása - Schulhoff – Haas, které natočilo Bennewitzovo kvarteto,  Šostakovičovy smyčcové kvartety č. 2, 7, 8 v podání Pavel Haas Quartet a nahrávka klavírních koncertů Dvořáka a Martinů v interpretaci Ivo Kahánka a Bamberských symfoniků pod taktovkou Jakuba Hrůši.

 

2

 

Poslední jmenovaný kompaktní disk už získal nejvyšší ocenění „Nahrávka měsíce“ a pak se dostal i do nejužších nominací na prestižní výroční ceny britského časopisu BBC Music Magazine. O tamním výsledku mohou rozhodovat čtenáři prostřednictvím hlasování na webu magazínu, a to až do 19. února ZDE. Oba úspěchy cédéčka si můžete připomenout v naší rubrice AktuálněPlus ZDE a ZDE.

 

5

 

Slavnostní ceremoniál Cen České hudební akademie se bude konat 31. března 2020 v nové pražské hale O2 universum a v přímém přenosu ho nabídne ČT1. Jejich favoritem mimo oblast klasické hudby je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal šest nominací. Večerem diváky provede Ewa Farna.

První kolo hlasování skončilo v pondělí 20. ledna. Pod dohledem notáře rozhodovalo v celkem patnácti kategoriích 351 akademiků. Českou hudební akademii tvoří odborníci z celého spektra hudební branže, z řad novinářů, dramaturgů, pořadatelů koncertů i samotných muzikantů, dosavadních držitelů Cen Anděl.

 

100

 

Foto: Zbyněk Surovec, Ceny České hudební akademie, Fb Jakuba Hrůši

Veronika Paroulková

Vyrostla v hudebně výtvarné rodině. Vystudovala Právnickou fakultu UK, zpěv na Konzervatoři J. Ježka a soukromě hru na klavír a klarinet. Od 17 let se věnuje moderování a působí za mikrofonem nebo před televizní kamerou bez přestávky dodnes. Pracovala jako moderátorka na Classic FM (dnes Classic Praha), moderátorka zpravodajství v Radiu City, v ČRo Region a Radiožurnálu, poté vedoucí zpravodajství a publicistiky ČRo Region. Připravovala a moderovala pořad Telefonotéka a přenosy koncertů klasické hudby pro ČRo Vltava, publicistický pořad Proti srsti TV Prima, v České televizi pořady Před půlnocí, Před polednem, Studio 6, Politické spektrum, vědecký pořad Milenium a Zprávy ČT 24. V současné době moderuje Magazín Leonardo pro Český rozhlas Plus. Kromě toho psala články o klasické hudbě pro Divadelní noviny a spolupracuje jako moderátorka i s několika festivaly klasické hudby, s ČT ART, s pořadateli koncertů nebo s vědeckými institucemi. Její zálibou je golf a fotografování, ráda cestuje, chodí v přírodě, tančí nebo lyžuje. Jako koníčka má i vaření, kvalitní vína a gastronomii. A kde to jde, potkáte ji s fenkou Westíka pojmenovanou Mimi podle Pucciniho Bohémy, se kterou tvoří nerozlučnou dvojici. Založení portálu KlasikaPlus.cz považuje za zpečetění svého hlubokého vztahu s vážnou hudbou…

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.