středa, 05 květen 2021 09:51

Festival Antonína Dvořáka Příbram opět přesunut

Autor:

Pořadatelé Hudebního festivalu Antonína Dvořáka původní termín z loňska přesunutého dvaapadesátého ročníku opět posunuli. V důsledku přetrvávajících opatření v souvislosti s koronavirem byla zahájena řada jednání o náhradních termínech koncertů ve snaze odehrát maximum plánovaných vystoupení v letošním roce.

 

617

 

Organizátoři o nových termínech postupně informují na internetových stránkách i facebookovém profilu. Každý, kdo navštíví www.facebook.com/hfad nebo www.hfad.cz, se může přesvědčit, že se už podařilo přesunout velkou část plánovaných koncertů padesátého druhého ročníku.

„V následujících dnech budeme informovat o přesunech dalších koncertů na letní a podzimní termíny, případně dle dohody s jednotlivými ansámbly zvážíme možnost realizace koncertu formou open air. Koncerty plánované jako open air (Skety 29. 5. 2021 a Opereta gala 5. 6. 2021) ponecháváme prozatím v jejich původních termínech a budeme doufat, že do konce května nastane situace, která nám umožní jejich realizaci,“ upřesňuje ředitelka festivalu Albína Dědičík Houšková s tím, že i v tomto nepříliš šťastném období se přece jen objevují i pozitivní zprávy.

 

619

 

Velkým povzbuzením je fakt, že se podařilo s úspěchem realizovat několik dílčích doprovodných akcí. „Máme velkou radost, že se do putování Po stopách Antonína Dvořáka přihlásilo nečekané množství účastníků, a to zdaleka nejen dětí z 1. stupně ZŠ, pro které byla tato akce primárně připravena, ale také rodin s dětmi či seniorů. V současné době již také přicházejí na adresu pořadatele festivalu obrázky dětí, účastnících se 5. ročníku výtvarné soutěže. Kompoziční soutěž pro skladatele do 40 let byla uzavřena a teď je na porotě v čele s přední českou skladatelkou Sylvií Bodorovou, aby z přihlášených skladeb vybrala vítěznou,“ doplňuje.

 

654

 

Festival vzkazuje, že vstupenky na přesunuté koncerty zůstávají v platnosti, nicméně v případě, že by nový termín nevyhovoval, bude možné vstupenky vrátit na prodejní místo, případně vstupenky zakoupené online stornovat přímo u internetového prodejce.

„Děkujeme za přízeň, kterou nám projevujete, a pevně věříme, že se letos přece jen potkáme při živé kultuře a užijeme si společně fantastická vystoupení na počest Mistra Antonína Dvořáka. My i nadále pro to budeme dělat maximum,“ ujišťuje závěrem příznivce klasické hudby a fanoušky Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Albína Dědičík Houšková.

 

652

 

Foto: Ilustrační - Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.