Třeboňské kurzy a festival se zvučnými jmény
Třináctý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 12. až 17. srpna. Zahrnuje koncerty na různých místech Třeboně, jakož i hudební semináře a workshopy, které hostí Základní umělecká škola Třeboň pod vedením lektorů Petra Nouzovského, Pavla Drbala, Viléma Veverky, Patricka Vacíka a Ladislava Horáka, který je zároveň dramaturgem akce. Letní akademie nabízí zdokonalení v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon.

Pod vedením předních umělců si účastníci zvýší znalosti a dovednosti v hudebním oboru, nastudují nové skladby, společně budou muzicírovat napříč obory, vystoupí na čtyřech koncertech a absolvují společný výstup s lektory.

Přidružený festival nabídne čtveřici koncertů. Při zahajovacím koncertu 12. srpna v novém sále ZUŠ Třeboň se představí laureáti předchozí akademie. Na Gala koncertě v Divadle J. K. Tyla 14. srpna vystoupí sólista prestižních světových operních scén včetně milánského Teatro alla Scala barytonista Jiří Rajniš s doprovodem souboru Napolitan Quartet. Na pátečním (15. srpna) i sobotním koncertu pak přední interpreti, zároveň lektoři Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Petr Nouzovský (violoncello), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon) a Daniel Wiesner (klavír). Páteční koncert se koná ve Schwarzenberské hrobce a v premiéře bude mimo jiné uvedena skladba českého autora Eduarda Douši Sonetík pro 4 nástroje. Sobotní, závěrečný koncert se udá ve Společenském sále Lázní Aurora s premiérovanou kompozicí opět z pera Eduarda Douši. Skladba nese název Vítězný pochod v připomínce výročí ukončení druhé světové války.

Foto/zdroj: Třeboňská letní setkávání
Příspěvky redakce
- Klášterní hudební slavnosti oslaví dvacetiny
- Příštím šéfdirigentem královéhradeckých filharmoniků bude Jiří Habart
- Ardaševovi a Praženica prosincovými hosty v Žilině
- Antonín Dvořák mladým popáté kolbištěm pro klavírní talenty
- Mariánskolázeňský prosinec ‚Rybovku‘ nepostrádá
Více z této rubriky
- Klášterní hudební slavnosti oslaví dvacetiny
- Ardaševovi a Praženica prosincovými hosty v Žilině
- Antonín Dvořák mladým popáté kolbištěm pro klavírní talenty
- Mariánskolázeňský prosinec ‚Rybovku‘ nepostrádá
- Saint-Saënsův Omfalin kolovrat prvním prosincovým přednesem v Košicích
- Dvanáctý měsíc v Českých centrech s ‚Rybovkou‘ až v Madridu
- Pět orchestrálních pořadů s pěti různými dirigenty. Prosinec u Severočeské filharmonie
- ČRo D-dur: Sobotní večer ve znamení stoletého jubilea Zdeňka Šestáka
- Nadmíru pestrá prosincová nabídka Filharmonie Hradec Králové
- Virtuózní housle adventně na Zámku Žďár nad Sázavou