sobota, 18 duben 2020 15:57

Atrium na Žižkově hraje živě pro sousedy ve vnitrobloku

Autorka:

Koncert houslistky Markéty Janouškové zahájil festival pod názvem Čtvrtky v karanténě. Pro sousedy z vnitrobloku ho pořádá Atrium na Žižkově. Pro všechny ostatní zveřejňuje koncerty živě každý čtvrtek od šesti hodin na svém facebooku.

 

1

 

„Nejlepší, co se tomuhle festivalu může stát, je, že skončí. Zatím za námi však bohužel nemůžete, a tak jsme se rozhodli, že přivedeme kulturu netradičně my k vám. Nejen, že tak podpoříme naše umělce, ale ještě sousedům alespoň na chvilku uděláme radost,“ říká Marie Kašparová, ředitelka příspěvkové organizace Za Trojku, která Atrium provozuje.

Koncerty odstartovala za potlesku z oken vnitrobloku ve čtvrtek 16. dubna houslistka Markéta Janoušková. Čtvrtky v karanténě jsou totiž určeny především občanům, kteří zde bydlí a mají přímý výhled do přilehlé zahrady. „Právě tam koncerty probíhají, stačí tak v daný čas vykouknout z okna a zaposlouchat se“, dodává Kašparová. Pro všechny ostatní, kteří nebydlí přímo nad Atriem, vysílají organizátoři vystoupení online na facebooku

 

3

 

Další plánované koncerty proběhnou vždy ve čtvrtek od šesti hodin. Mezi interprety se představí jazzoví kytaristé Martin Hrubec a Tomáš Mika, soubor Hof Musici specializující se na novodobou interpretaci barokní hudby, nebo zpěvačka a akordeonistka Jaroslava Kopecká.

 

Foto: Fb Atria na Žižkově

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.