neděle, 19 duben 2020 10:36

Kristina Fialová lidem s roztroušenou sklerózou

Autor:

Charitativní vystoupení violistky Kristiny Fialové a jejích kolegů podpoří Nadační fond Impuls, věnující se lidem s roztroušenou sklerózou. Díla Petra Iljiče Čajkovského a Arnolda Schönberga v podání šesti smyčcových nástrojů zazní v přímém přenosu TV Noe v úterý 21. dubna od osmi večer.

 

4

 

Na koncertě v Sukově síni pražského Rudolfina se představí kromě violistky Kristiny Fialové také Markéta a Ivan Vokáčovi, houslista Jan Mráček, violista Karel Untermüller a violoncellista Petr Nouzovský. V jejich podání zazní Zjasněná noc, op. 4 Arnolda Schönberga a Souvenir de Florence, op. 70 Petra Iljiče Čajkovského.

Večerem bude provázet herečka a moderátorka Tereza Kostková. „Patnáctý benefiční koncert věnujeme všem, kteří, ač si cestu s roztroušenou sklerózou nevybrali, se nebojí být povzbuzením pro druhé. A Vám všem, kteří, i když nemusíte, touto cestou jdete také a pomáháte tam, kde je to zapotřebí,“ sdělili organizátoři akce z Nadačního fondu Impuls. Z vybraných darů plánují uhradit rok psychoterapeutické péče, individuální i skupinové terapie pro 75 pacientů měsíčně. Přispět na jejich aktivitu je možné na www.darujme.cz.

 

3

 

Nadační fond IMPULS (NFI) je nezávislá nestátní nezisková organizace fungující od roku 2000. Zaměřuje se na pomoc nemocným s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS, sclerosis multiplex). Financuje projekty v oblasti výzkumu, vědy a terapie roztroušené sklerózy. Přispívá zejména na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, věnuje se podpoře vzdělávání a osvětové činnosti. Jako jediná nestátní nezisková organizace v EU je zřizovatelem celostátního Registru pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS), jeho financování zajišťuje z vlastních zdrojů. Je členem Asociace nadačních fondů při Fóru dárců a držitelem Známky kvality Fóra dárců.

 

2

 

Foto: Fb Kristiny Fialové, Fb NFI, Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.