pátek, 29 květen 2020 08:39

Festival Kutná Hora v novém termínu a s domácími interprety

Autorka:

Kutnohorský hudební festival přesouvá svůj termín na 22. až 30. srpna. I přesto, že nevystoupí zahraniční umělci, zachoval většinu původní dramaturgie. Kromě tradičních autorů zazní i zřídka uváděné skladby Sofie Gubaiduliny, Arvo Pärta, Edwarda Elgara, nebo Wojciecha Kilara.

 

1

 

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora pod vedením uměleckého ředitele a violoncellisty Jiřího Bárty proběhne letos mimořádně na konci srpna. Koncept převážně klasických komorních koncertů doplní vystoupení varhanice Katty a Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. V rámci posledních tří festivalových koncertů oslaví přehlídka letošní výročí 250 let od narození Ludwiga van Beethovena. Zazní Beethovenovy sonáty pro klavír a violoncello, smyčcové kvartety i symfonická tvorba, jejíž provedení se ujme na závěrečném koncertě v chrámu sv. Barbory Komorní filharmonie Pardubice v čele s dirigentem Stanislavem Vavřínkem.

 

2

 

„Zrušení festivalu pro nás bylo řešením posledním. Z původního programu jsme zachovali větší část, vystoupení zahraničních umělců však bohužel možné nebude,“ vysvětluje Bárta.  Právě z toho důvodu se přesouvá kompletní provedení dvaatřiceti klavírních sonát Ludwiga van Beethovena v podání Konstantina Lifschitze na příští rok. V sérii komorních koncertů se během týdne kromě Jiřího Bárty představí klavírista Igor Ardašev, harfistka Jana Boušková, klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka, vokální duo Kchun, violista Karel Untermüller, akordeonistka Jarmila Vlachová, Škampovo kvarteto a další. Festival rozezní prostory chrámu sv. Barbory, kostelu sv. Jana Nepomuckého, kaple Božího těla a kostelu Zvěstování Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory.

 

5

 

4

 

6

 

9

 

Foto: archiv festivalu

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.