čtvrtek, 11 červen 2020 08:20

Hudební akademie v Telči téměř v plném rozsahu

Autorka:

Mezinárodní mistrovské kurzy Francouzsko-české hudební akademie Telč se letos konají od 4. do 14. července. Mezi lektory se objeví houslista Boris Garlitsky, flétnista Stéphane Réty, hornista André Cazalet, violista Vladimír Bukač a violoncellista Jiří Bárta. Hobojistu Jean-Louis Capezzaliho zastoupí Vladislav Borovka. Uzávěrka přihlášek je 22. června.

 

10

 

Mistrovské kurzy a kurzy komorní hudby v Telči jsou určené především studentům konzervatoří a vysokých hudebních škol. Otevřeny jsou ale všem mladým hudebníkům bez omezení věku. Kurzy propojují evropskou tradici francouzské dechové a české smyčcové školy. V letošním ročníku výjimečně zastoupí hobojistu Jean-Louis Capezzaliho člen České filharmonie, hobojista Vladislav Borovka. Kurzy otevírají sedm tříd – housle, violu, violoncello, flétnu, hoboj, lesní roh a komorní hru. Výuka se i letos zaměří také na interpretaci díla Bohuslava Martinů. Doporučené skladby ke studiu jsou zveřejněny na webových stránkách projektu. Součástí kurzů jsou přednášky, koncerty v Telči a okolí a také pravidelná soutěž o nejlepší interpretaci hudby Bohuslava Martinů spojená s finančním oceněním. Přihlášky je možné posílat do 22. června.

 

111

 

77

 

0

 

Foto: archiv Hudební akademie Telč

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.