čtvrtek, 16 červenec 2020 09:48

Srpnový víkend s barokní hudbou v Květnově

Autor:

Mezinárodní festival Květnovské hudební slavnosti připravil na poslední srpnový víkend bohatý program. Ve dnech 28. až 30. srpna přivítá návštěvníky barokní kostel Navštívení Panny Marie v Květnově na Chomutovsku, který se nachází uprostřed malebné nedotčené krajiny. Letos dramaturgie propojuje barokní české a německé autory, katolického i protestantského vyznání. Staví vedle sebe dva různorodé interpretační přístupy, autentický a moderní.

 

0

 

V páteční podvečer festival zahájí houslistka Miki Takahashi společně s cembalistkou Alenou Hönigovou. Zazní Biberovy Růžencové sonáty. Zajímavé  je, že druhá z nich, původně nazývaná Mysterien Sonate, je věnovaná stejnému tajemství jako kostel v Květnově.

 

2

 

Sobotní dopoledne zpestří violoncellista Bernard Hentrich Bachovými sólovými suitami, jedná se o nejpopulárnější barokní díla s neotřelým vyprávěním o barokním violoncellu. V podvečer prostory kostela rozezní Batzdorfer Hofkapelle, která společně se sopranistkou Violou Blache přednese kantátu Der eine Gott. Tato vokálně-instrumentální skladba propojuje českou, moravskou i německou tvorbu 17. století.

 

1

 

Program s půvabným názvem Z deníku skladatele 18. století ukončí v neděli odpoledne tento ročník festivalu Květnovské hudební slavnosti. Orchestrina Pangea a flétnistka Kateřina Jansová s cembalistkou Alenou Hönigovou představí Bachův čtvrtý Braniborský koncert.

 

Foto: Fb festivalu Květnovské hudební slavnosti, Wikipedie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.