pátek, 24 červenec 2020 08:36

Svátky písní v novém podzimním termínu

Autor:

Na podzim a trochu jinak se letos budou konat Svátky písní - mezinárodní festival pěveckých sborů a mládežnických orchestrů v Olomouci. Od 28. října do 1. listopadu představí výjimečně pouze domácí tělesa. Drobné změny pravidel čekají soutěže Mundi Cantant a Harmonia Iuvenalis, sborový ateliér vyvrcholí open air koncertem rockového oratoria Eversmiling Liberty v sobotu 31. října na Horním náměstí v Olomouci.

 

0

 

Mezinárodní festival pěveckých sborů a mládežnických orchestrů Svátky písní Olomouc se soustředí hlavně na domácí tělesa a pro většinu svých aktivit zajistí přímý přenos. Drobně se mění pravidla tradičních soutěží Mundi Cantant a Harmonia Iuvenalis. Nebude udělováno medailové pásmo ani bodové hodnocení, větší prostor budou mít rozpravy s porotou, která bude udělovat mimořádné Ceny poroty. Online přenosy budou pro diváky sloužit také jako podklad pro hlasování a výběr nejoblíbenějšího sboru. Obě soutěže jsou na programu v pátek 30. a v sobotu 31. října. Přihlášky je možné zasílat do 30. září. Další informace najdou zájemci na webu Svátků písní

 

5

 

Sborový ateliér pro sbory i jednotlivé zpěváky pod vedením sbormistra Milana Motla nastuduje od čtvrtka 29. října do soboty 31. října Johansenovo a Kullbergovo rockové oratorium Eversmiling Liberty. Výsledkem třídenní společné práce bude open air koncert na olomouckém Horním náměstí. Ve spolupráci s magistrátem Statutárního města Olomouc tak festival oslaví jubileum dvaceti let od zapsání sloupu Nejsvětější trojice do registru památek UNESCO. V rámci výzvy Naladíme! věnuje festival část účastnických poplatků spolu s výtěžkem z koncertů na aktivity Unie českých pěveckých sborů věnující se seniorským sborům a na podporu projektu III. Národní setkání pěveckých sborů seniorů.

 

1

 

Foto: Fb festivalu Svátky písní Olomouc

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.