neděle, 06 září 2020 10:42

Zářijové koncerty Filharmonie Hradec Králové

Autor:

Nová sezóna Filharmonie Hradec Králové se rozjíždí, a to mimořádnými koncerty s filmovou hudbou, crossoverem s Tata Bojs, klasickým abonentním koncertem se španělsky laděným programem a jedním hostováním na festivalu F. I. Tůmy v Kostelci nad Orlicí.

 

8

 

V úterý 8. září bude sál hradecké filharmonie místem koncertu plného filmové hudby. V programu s názvem Harry Potter a kouzlo hudby se rozezní tóny ze slavné filmové série o mladém kouzelníkovi. Hudbu tvořili slavní autoři, například John Williams, Patrick Doyle, Nicholas Hooper nebo Alexandre Desplat. Filharmonii Hradec Králové bude řídit Chuhei Iwasaki. Začátek bude v 19:30 hodin.

Následující čtvrtek, 10. září, dojde na stejném místě ve stejný čas k crossoverovému hudebnímu setkání se skupinou Tata Bojs, které bylo v důsledku koronavirové pandemie přeloženo z jarní části minulé sezóny. „Koncert nabídne unikátní spojení této pražské kapely se zvukem symfonického orchestru. V neotřelých aranžích Marka Doubravy zazní skladby jako Filmařská, Usínací, Radioamatér, Toreadorská otázka nebo Pěšáci. Jako hosty si Tata Bojs přizvou zpěvačku Kláru Nemravovou, perkusionistu Tomáše Neuwertha a dechový ansámbl Clarinet Factory. Dirigentské taktovky se ujme šéfdirigent zlínských filharmoniků Tomáš Brauner,“ ke koncertu doplňují pořadatelé.

 

9

 

O týden později, opět v sále Filharmonie Hradec Králové, je přichystán první abonentní koncert, a to z Bílé řady. Půjde o španělsky laděný program a orchestr bude řídit jeho šéfdirigent Kaspar Zehnder. Na programu bude výběr ze Španělské suity Isaaca Albénize v úpravě významného dirigenta Rafaela Frühbecka de Burgos, Noci ve španělských zahradách Manuela de Fally a tři kompozice Maurice Ravela. V té první se představí španělská klavíristka Judith Jáuregui. Půjde totiž o Ravelův Klavírní koncert G dur. Následovat bude Alborada del gracioso, která je orchestrací čtvrté části Zrcadel pro klavír, a program uzavře slavné Bolero.

 

10

 

Hned v pátek 18. září pak orchestr vyráží s dirigentem Chuheiem Iwasakim hostovat na Hudební festival F. I. Tůmy do Kostelce na Orlicí, kde v děkanském kostele sv. Jiří společně přednesou Mozartovu Symfonii č. 35 „Haffnerovu“ a Dvořákovu Symfonii č. 9 „Z Nového světa“.

 

Foto: Fb Filharmonie Hradec Králové, Fb Tata Bojs, Kaupo Kikkas

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.