pondělí, 14 září 2020 11:56

10. ročník klavírní soutěže Broumovská klávesa letos v říjnu

Autor:

Od pátku 2. do neděle 4. října 2020 se v broumovském klášteře uskuteční 10. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Online přihlášky je možné podávat do pátku 18. září, takže soutěživí mladí pianisté mají ještě pět dní na rozhodnutí, zda se přihlásit. Na soutěž naváže v neděli 11. října Slavnostní koncert laureátů v pražském Rudolfinu. Klání bylo přesunuto z původního dubnového termínu. Nový, říjnový termín soutěže je jedinou změnou v programu, jinak vše zůstává zachováno beze změn, včetně čtyř kategorií, rozdělených dle věku soutěžících, i místa konání. Zájemci se mohou registrovat na webu soutěže.

 

44

 

„Přesunutím soutěže na podzimní termín jí dáváme šanci na uskutečnění v původním rozsahu. Abychom maximálně vyšli vstříc všem, kdo se chtěli na Klávesu přihlásit již na jaře, rozhodli jsme se, že budeme počítat jejich věk pro zařazení do kategorií k původnímu dubnovému termínu. Těším se, že i navzdory nepřízni osudu se přece jen letos v Broumově potkáme,“ uvádí umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek.

Odměny pro úspěšné mladé hudebníky budou ve formě koncertních vystoupení pro laureáty, a to na festivalu Za poklady Broumovska, za doprovodu mariánskolázeňského orchestru v jejich sezóně a na koncertě laureátů v pražském Rudolfinu. Letos se tento tradiční koncert uskuteční bezprostředně po konání soutěže, v neděli 11. října.

 

3

 

Broumovská klávesa je mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy ve věku do sedmnácti let. V posledních čtyřech letech se soutěže účastnilo přes 230 soutěžících z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Cílem Broumovské klávesy je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. „Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí. Specifikem soutěže jsou ocenění pro vybrané laureáty čítající živá vystoupení na významných kulturních akcích,“ doplňují profil soutěže pořadatelé.

 

5

 

Foto: archiv soutěže Broumovská klávesa

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.