pátek, 02 říjen 2020 11:25

Pardubické hudební jaro: Originální pražský synkopický orchestr zrušen, Smetanovo trio bude

Autor:

Na následujících koncertech Mezinárodního festivalu Pardubické hudební jaro měl vystoupit ve středu 7. října od 19 hodin v přeloučském divadelním sále Občanské záložny Originální pražský synkopický orchestr, koncert ale musel být v důsledku vládních omezení zrušen. Ve čtvrtek 15. října ve Fibichově sále Muzea v Chrudimi se na festivalu podruhé představí od 19 hodin Smetanovo trio. To letos vystoupilo již 11. září v Pardubicích.

 

1

 

Z New Orleans do New Yorku – Černobílý příběh jazzu. To byl název středečního koncertu Originálního pražského synkopického orchestru. Koncert ale musel být z důvodu platných omezení zrušen.

 

3

 

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem dnes reprezentují Jan Talich – housle, Jan Páleníček – violoncello a Jitka Čechová – klavír. „Program koncertu Smetanova tria v rámci Pardubického jara je sestaven ze stěžejních skladeb tří skladatelů, jejichž jubilea si letos připomínáme: 150 let od narození Vítězslava Nováka, 130 let od narození Bohuslava Martinů, 250 let od narození Ludwiga van Beethovena,“ doplňuje festival.

Foto: Fb festivalu, Fb OPSO

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.