pátek, 09 říjen 2020 08:45

Českolipský festival Lípa Musica s pozměněným programem

Autor:

Devatenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica na začátku října nabídl tři koncerty, které posluchače zavedly do Kamenického Šenova, Děčína a Prysku. Ty reprezentovaly výkony Lípa Musica Septetu, který sestavil umělecký garant a houslista Josef Špaček, mezzosopranistky Markéty Cukrové a Zemlinského kvarteta. Do aktuálního pátého festivalového týdne se promítají přijatá krizová protiepidemická opatření vyhlášená v souvislosti s nouzovým stavem.

 

1

 

Opatření zapříčinila nutnost zrušit koncert v Teplicích plánovaný na 6. října a změnu programu českolipského koncertu, který se bude konat v neděli 11. října od 17 hodin v bazilice Všech svatých. Místo původně plánovaného Českého filharmonického sboru Brno se v České Lípě představí varhaník Vladimír Roubal a trumpetista Miroslav Kejmar. Koncert nabídne populární skladby pro toto nástrojové obsazení s přihlédnutím ke specifikům varhanního nástroje v českolipské bazilice. Další program festivalu zůstává v tuto chvíli s otazníkem.

 

2

 

„I v tomto týdnu jsme pro vás připravili nové vydání festivalových novin, kam jsme zařadili mimořádně i rozhovor s varhaníkem Vladimírem Roubalem, přečíst si je můžete online, vytištěné na vás budou čekat na koncertech,“ informují pořadatelé. O festivalu jsme psali zde

 

Foto: Martin Špelda, Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.