pondělí, 23 listopad 2020 09:03

Česká taneční platforma 2020 nyní online a v květnu naživo

Autor:

Festival Česká taneční platforma 2020 je letos, po přesunu z dubna na listopad, připravena pro internetové prostředí a vybraná díla pořadatelé divákům nabídnou i živě v květnu příštího roku. Live stream s předtočenými ukázkami se uskuteční ve středu 25. listopadu od 15 hodin formou Zoom Webináře pro odbornou veřejnost z České republiky a zahraničí, včetně médií. Sestřihy z tohoto webináře budou následně publikovány s českými titulky široké veřejnosti na sociálních sítích a www.tanecniplatforma.cz.

 

1

 

Festival představuje díla tanečního a pohybového divadla, která měla premiéru v uplynulém roce, a doplňuje je o díla oceněná na České taneční platformě předchozího roku.

„Čekali jsme do poslední chvíle, jestli se nám přece jen nepodaří letos realizovat program naživo. Vzhledem k tomu, že to není možné, zvolili jsme online formát. Ke spolupráci jsme oslovili Springback Production (Aerowaves) a pouštíme se do experimentu speciálního formátu ukázek z inscenací a rozhovorů s umělci, na který navážeme moderovanými diskusemi a Q&A,“ uvádí ředitelka a zakladatelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová a pořadatelé doplňují, že rozhovory s umělci povedou Aerowaves Springback writers a diskusní sekce bude moderovat slovenská dramaturgyně Maja Hriešik v návaznosti na svou roli v „Brunch & Discussions“ předchozího roku.

Dramaturgie vybrala celkem sedm představení. Dvě z nich – autentické sólo Cécile Da Costa s názvem Roselyne a apelativní duet Sabiny Bočkové a Johany Pockové Jáma lvová – byla vybrána mezi Twenty21 mezinárodní platformy mladých choreografů Aerowaves. „I třetí vybrané dílo letošního ročníku Aerowaves, intimní inscenace Terezy Hradilkové Nepřestávej, má bezprostřední souvislost s festivalem Česká taneční platforma. Bylo uvedeno loni a získalo zvláštní ocenění mezinárodní poroty, podobně jako sólo LeŤ Markéty Stránské nebo PLI Viktora Černického, kteří se prosadili již v Aerowaves Twenty20. Všechna představení plánujeme uvést v rámci 27. České taneční platformy 10.–14. 5. 2021,“ informuje festival.

 

2

 

Foto: FB České taneční platformy

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.