sobota, 12 prosinec 2020 09:00

Sezóna cyklu Klasika Viva a Klášterních hudebních slavností je připravena

Autor:

Celoroční cyklus Klasika Viva v Šumperku a v Jeseníku v příštím roce nabídne vystoupení populárních violoncellistů Prague Cello Quartet či kytaristy Lubomíra Brabce. Z letoška se už potřetí přesune společný projekt dětského sboru Motýli Šumperk se souborem Musica Bohemica. Stejně tak pořadatelé hledají nový termín pro vokální sexteto Skety. Letní hudební festival Klášterní hudební slavnosti nesleví ani v koronavirové době ze svých kvalit a chystá novinky, například svou působnost rozšíří do dalšího z pozoruhodných míst Jeseníků – do kláštera v Bílé Vodě. Tam se představí hornista Radek Baborák. Zážitkem bude také spojení patronky festivalu, harfistky Jany Bouškové, s houslistou Josefem Špačkem. Společně vystoupí v unikátním dřevěném kostelíku v Maršíkově. Hudebně-vizuálním projektem bude videomapping s Clarinet Factory na nádvoří zámku Velké Losiny. V Jeseníku se připravuje uvedení barokní opery, magické místo kláštera Hora Matky Boží v Hedeči rozezní varhanní koncert Waclawa Golonky a do Šternberka přijede houslista Pavel Šporcl.

 

102

 

„Rezidenčním souborem festivalu se vůbec poprvé stane světoznámá Musica Florea, která se postará o slavnostní zahájení i zakončení. V šumperském Klášterním kostele tak na úvod festivalu zazní unikátní večer ‚českého Vivaldiho‘ Antonína Reichenauera a na závěr pak Mozartovo Requiem a znovuobjevené oratorium Václava Horálka,“ uvádějí pořadatelé.

 

103

 

V předvánočním čase mohou diváci vyjádřit podporu klasické hudbě v srdci Jeseníků tím, že si na webových stránkách obou projektů pořídí dárkové vouchery, které budou v příštím roce sloužit jako platidlo na jakýkoliv koncert. „Jejich koupí nám dáváte najevo, že s vámi můžeme počítat a naše práce má smysl. Děkujeme,“ vzkazuje divákům ředitel a dramaturg Roman Janků s tím, že hodnoty poukazů lze sčítat.

 

106

 

Foto: Milan Marenčák, Majka Votavová, archiv festivalu 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.