čtvrtek, 11 únor 2021 08:58

PKF – Prague Philharmonia se Šaturovou a Villaumem online na Valentýna

Autor:

Orchestr PKF – Prague Philharmonia připravil na neděli 14. února od 16 hodin online koncert, který vznikl v multifunkčním prostoru Jatka 78 v pražských Holešovicích. Sólistkou hudebního setkání je sopranistka Simona Šaturová a zazní také evropská premiéra skladby Michaela Finea, držitele ceny Grammy. Virtuální "Valentýnský" koncert pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma vznikl jako varianta abonentního orchestrálního cyklu A. Bude ke zhlédnutí jak na Facebooku, tak na YouTube kanálu orchestru.

 

101

 

Jak PKF uvádí, prostor Jatek 78, kde je koncert natočen, si někteří hráči orchestru už vyzkoušeli. Na podzim minulého roku se tam konalo nahrávání komorního online koncertu violoncellisty Lukáše Pospíšila, koncertního mistra tělesa. Tentokrát tam zazní orchestrální kompozice Richarda Wagnera, Richarda Strausse a Wolfganga Amadea Mozarta. Vrcholem dramaturgie má být evropská premiéra skladby Chamber Symphony Michaela Finea, který získal cenu Grammy za produkci alba klasické hudby.

„Má komorní symfonie kombinuje jazzové a neoklasicistní prvky s náročnými sóly pro každého hudebníka. Jsem nadšený, že ji uvede jedenáct špičkových hudebníků PKF – Prague Philharmonia pod inspirativním vedením Emmanuela Villauma,“ těší se renomovaný producent a doplňuje, že duchem skladby je směsice všech hudebních prvků, které definují jeho hudební osobnost. „Je to hudba, kterou si jednoduše chcete užít,“ uzavírá.

 

100

 

K Valentýnu, svátku lásky a zamilovaných zvolila dramaturgie Siegfriedovu idylu Richarda Wagnera, zkomponovanou jako dárek skladatelově manželce Cosimě. V dramatičtějších okolnostech zachycuje lásku Mozart v koncertní árii Misera, dove son! – Ah! Non son'io che parlo! Ta zazní v podání sopranistky Simony Šaturové. Smyčcová sekce PKF – Prague Philharmonia se pak naplno předvede v jednom ze stěžejních děl pozdního romantika Richarda Strausse, a sice v Metamorfózách.

 

102

 

Foto: archiv PKF - Prague Philharmonia

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.