úterý, 09 březen 2021 07:37

Hong Kong Arts Festival a nejen Janáčkova opera online

Autor:

Brněnská Janáčkova opera se znovu zúčastnila mezinárodního Hong Kong Arts Festivalu, který pro letošek pořadatelé naplánovali do virtuálního prostoru. Od čtvrtka 11. do neděle 14. března tak bude na stránkách festivalu k zhlédnutí Janáčkova opera Její pastorkyňa coby záznam České televize, tak jako Příhody lišky Bystroušky, které budou k vidění od 13. do 16. března. Hong Kong Arts Festival se letos koná po devětačtyřicáté.

 

100

 

Dále pořadatelé nabízejí záznamy z Festivalu Janáček Brno, pořádaného Národním divadlem Brno. Mezi 12. a 15. dnem tohoto měsíce to bude Janáčkův Zápisník zmizelého v podání tenoristy Pavola Breslika, mezzosopranistky Štěpánky Pučálkové a klavíristy Róberta Pechance. Návštěvníci stránek asijské hudební přehlídky budou moci zhlédnout také koncert vídeňského Sboru Arnolda Schönberga (Arnold Schoenberg Chor), který také zazněl minulý rok na brněnském festivalu. Video bude dostupné od 14. do 17. března.

 

103

 

Poslední dva koncerty z řady české, přesněji brněnské nabídky budou komorní. Od 15. do 18. března to bude recitál klavíristy Jana Bartoše a od 16. do 19. března mohou diváci zhlédnout koncert smyčcového kvarteta Pavel Haas Quartet. Více o účinkování NdB a ostatních projektech na asijské přehlídce jsme psali zde.

 

101

 

Foto: Národní divadlo Brno, Marek Olbrzymek

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.