pátek, 23 duben 2021 09:37

S Filharmonií Hradec Králové na oslavách v Portugalsku

Autor:

Dnes a zítra slaví své významné dny Portugalsko, připomíná si Den svobody a Karafiátovou revoluci. Oslavy se staly součástí evropského projektu Europe for citizens – Total Peace (Totální mír), v rámci kterého šest zemí představí své osobnosti, které se zasloužily o demokracii, a symbolické květiny. Vedle Portugalska to budou i Česká republika, Itálie, Španělsko, Polsko a Nizozemí. Do projektu se zapojila i Filharmonie Hradec Králové, a to prostřednictvím Hradeckého memoriálu.

 

358

 

Hradecký memoriál je každoročně pořádaný festival k podpoře hodnot svobody a demokracie. Akce si všiml právě koordinátor zmíněného evropského projektu. Zaujala ho přitom myšlenka, že hudba je spojovacím mostem a překonáním jazykových bariér. Festival i orchestr se proto dnes a zítra připojí k on-line setkání zástupců zúčastněných zemí na svých stránkách i sociálních sítích. Dubnových dnů v Portugalsku se tak každý může zúčastnit on-line každý a prohlédnout si třeba výstavu nebo přímý přenos z portugalské slavnosti rozdávání květů.

Česká osobnost přijde na řadu 28. října a bude jí jak jinak než prezident Václav Havel. Českou prezentaci bude přenášet všech šest zúčastněných zemí. Podrobnosti zveřejní hradecká Filharmonie v průběhu září. Vše bude záviset také na aktuálních epidemických opatřeních.

 

344

 

Foto: Fb orchestru, Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.