středa, 05 květen 2021 11:10

Zítřejší třinácté Organum regium při ZUŠ v Pardubicích–Polabinách online

Autor:

Zítra, ve čtvrtek 6. května, zasedne porota třinácté varhanní přehlídky Organum regium při Základní umělecké škole v Pardubicích–Polabinách. Třiatřicet mladých účastníků ZUŠek poslalo své nahrávky, které budou při rozhodování zpřístupněny veřejnosti na YouTube. Velký zájem účastníků organizátory mile překvapil, stejně jako množství pozitivní zpětné vazby od jejich pedagogů. Zároveň pořadatelé věří, že letošní online verze varhanní přehlídky je pro covidem trápené děti vítanou příležitostí a motivací k další práci.

 

125318351

 

Porotu budou reprezentovat předseda František Vaníček, varhaník a děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, dále regenschori chrámu svatého Mikuláše na Malé Straně v Praze a pedagog konzervatoře v Teplicích Přemysl Kšica, pedagog Pražské konzervatoře a varhaník Univerzity Karlovy Jan Kalfus a také Josef Rafaja, varhaník a pedagog konzervatoře v Pardubicích. Porotu doplní ředitel pořádající ZUŠ Pardubice–Polabiny, Jiří Kabát.

„Po několikaleté odmlce se od jara 2021 opět obnovuje varhanní přehlídka Organum regium. Současná situace nám bohužel neumožňuje plánovat obnovený třináctý ročník ve formátu, jak jste byli zvyklí,“ uvádí ředitel Jiří Kabát a doplňuje, že v budoucnu se počítá s obnovou přehlídky i s původními kategoriemi a s rozšířením pod patronací festivalu Pardubické hudební jaro, na kterém by se měl uskutečnit koncert vítězů. V dalších letech by se mohl koncert vítězů odehrát i v Chrudimi a také v rámci letního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ v Heřmanově Městci. „Nicméně z důvodů covidových jsme se s celým organizačním týmem dohodli, že obnovenou tradici ‚vykopneme‘ distančním ročníkem 2021. Věříme, že bude přínosem a snad i motivací pro žáky do další práce,“ dodává.

Koncert vítězů tohoto ročníku se uskuteční na zcela nový digitální dvoumanuálový nástroj Eminent.

 

Foto: Ilustrační - Fb ZUŠ Pardubice - Polabiny

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.