sobota, 22 květen 2021 10:37

Červen s mezinárodními pěvci v Praze. Další měsíce také

Autor:

V červnu čeká operymilovné publikum několik pražských pěveckých koncertů. V sobotu 5. června od 19 hodin to bude recitál mladé kanadsko-italské mezzosopranistky Emily D'Angelo, kterou na Novoměstské radnici doprovodí klavíristka Sophia Munoz, absolventka newyorské Juilliard School. Pestrý program nabídne mimo jiné skladby Clary Schumannové, Aarona Coplanda a Alexandra Zemlinského. Už 13. června v Rudolfinu zazpívá Joyce DiDonato a 29. června tam vystoupí Rolando Villazón. V září pak do Prahy přijede Anna Netrebko s tenoristou Yusifem Eyvazovem a v říjnu Lisette Oropesa.

 

9500

 

V neděli 13. června ve Dvořákově síni Rudolfina od 19:30 hodin vystoupí americká mezzosopranistka Joyce DiDonato s respektovaným americkým klavíristou Craigem Terrym, aby představili své společné album Songplay. Nahrávka získala prestižní cenu Grammy 2020 za nejlepší klasické sólové vokální album.

Do třetice se opět v Rudolfinu v úterý 29. června od 19:30 hodin uskuteční koncert tenoristy Rolanda Villazóna a harfisty Xaviera de Maistre, kteří společně představí skladby z alba názvem Serenata Latina s latinsko-americkými písněmi ve velmi zajímavých úpravách pro zpěv a harfu.

 

 

„Studenty zpěvu a mladé pěvce zveme na slíbené pěvecké kurzy, 21.–22. 6. 2021 s Mariuszem Kwiecieńem a 21. 7. 2021 se slavným klavíristou a korepetitorem Vincenzem Scalerou. Zvědavé publikum je vítáno,“ zve na další projekty Alena Kunertová z pořádající agentury s tím, že v červenci, konkrétně 24. 7., na zámeckém nádvoří v Polné na Vysočině vystoupí tenorista Petr Nekoranec a jeho hosté – sopranistka Lada Bočková a klavírista Vincenzo Scalera.

10. září čeká publikum Smetanovy síně Obecního domu v Praze výjimečný zážitek v podobě operního gala manželů – sopranistky Anny Netrebko a tenoristy Yusifa Eyvazova. Ti se představí v áriích a duetech z oper Giacoma Pucciniho za doprovodu PKF – Prague Philharmonia s dirigentem Emmanuelem Villaumem.

 

 

„Kubánsko-americkou sopranistku Lisette Oropesa jsme poznali v cyklu Met in HD 26. 10. 2019 jako skvělou Massenetovu Manon. Ostatně, v Metropolitní opeře je Lisette od roku 2006 častým hostem, vystupuje také v milánské La Scale, v Pařížské národní opeře, ve Vídeňské státní opeře ad.,“ uvádějí pořadatelé. V Praze ji 5. října ve Smetanově síni doprovodí španělský klavírista Rubén Fernández Aguirre.

 

 

Foto: Tam Lan Truong

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.