úterý, 25 květen 2021 07:52

Ostravské divadlo chystá premiéru Hubičky a další živá představení

Autor:

Národní divadlo moravskoslezské zve v červnu diváky do svých hledišť na šest představení a vedle toho dvakrát na open air performanci baletu. 10. a 12. června představí obě premiérová obsazení opery Hubička Bedřicha Smetany. Vzniká v režii Jiřího Nekvasila a hudebně ji studuje Marek Šedivý. Právě touto operou pak uzavře divadlo symbolicky sezónu, TV Noe ji odvysílá živě přenosem z Divadla Antonína Dvořáka 1. července večer. V červenci ji pak ještě uvidí také diváci festivalu Smetanova Litomyšl. Zbylý program sezóny zahrnuje jednu činoherní novinku a jednu osvědčenou komedii.

 

55554

 

Divadlo zatím otevírá 50% kapacity obou svých velkých scén. Do hledišť diváci budou moci přijít na dvě novinky a jednu osvědčenou komedii, na zmíněnou operu Hubička Bedřicha Smetany, populární komedii Habaďúra a hru inspirovanou osudy slavných rodaček s názvem Češky krásné, Češky mé! Soubory baletu a operety/muzikálu zvou v červnu na open-air performanci s názvem Tančící mosty. 4. a 5. června vystoupí balet za doprovodu hudebníků z muzikálového souboru na trase od Hradní lávky ve Slezské Ostravě, protančí se až k lávce v Komenského sadech v centru Ostravy a zavítá také na plochy podél řeky Ostravice.  „Nejde o představení v pravém smyslu konané venku, ale o happening, kterým chceme potěšit ty, kteří přijdou do parku nebo k řece. Chceme také upozornit na historii mostů na trase a zdůraznit jistou symboliku – mosty spojují a dávají všem nové možnosti i naději,“ zve ředitel divadla Jiří Nekvasil. Balet NDM také bude v sobotu 19. června od 15 hodin účinkovat na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka. Program s názvem Zdenčiny a jiné variace na hudbu Leoše Janáčka představí v oboře pod hradem Hukvaldy. Na programu je v červnu i další z řady koncertů agentury Presto, který se bude komnat v Divadle Jiřího Myrona, a muzikálový soubor pokřtí novou publikaci věnovanou posledním deseti letům své práce v živém vysílání Muzikál expressu v Českém rozhlase.

 

HabaduraSedlacekPolak

 

Novou sezónu 2021/2022 s mottem RESTART2 - restart na druhou zahájí Národní divadlo moravskoslezské už 19. srpna slavným muzikálem West Side Story. Pro období srpen až prosinec připravuje NDM celkem třináct premiér. Na novinkách, které se měly původně odehrát od října 2020 do června 2021, pracovaly všechny soubory intenzívně i v době lockdownu.  První operní premiérou bude 9. října Tosca, kterou už měli diváci možnost vidět v televizi bez publika v sále a o které jsme informovali ZDE. Na 28. října pak soubor chystá premiéru veselohry Jaroslava Křičky Bílý pán aneb Těžko se dnes duchům straší z roku 1929. Režie se ujme Ondřej Havelka.

 

TanciciMostyzkouskafotoLUcie-Maceczkova

 

Foto: Pixabay, Radovan Šťastný, Lucie Maceczková

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.