úterý, 01 červen 2021 10:03

Nový zámek v Kostelci nad Orlicí se dnes otevírá návštěvníkům. Opět bude i hudba

Autor:

Kulturní centrum Nového zámku v Kostelci nad Orlicí se dnes otevře veřejnosti. Návštěvníci se mohou vypravit na prohlídku stálé expozice s názvem Život v biedermeieru v počtu do devíti účastníků s doprovodem průvodce. Ačkoli sezóna začíná se zpožděním a s řadou nezbytných opatření, správa zámku ve spolupráci s pořadatelskou agenturou vrací do svých prostor živou kulturu. Galerie Kinský zve na výstavu výtvarných umělců Hradec Králové Výtvarné léto Unie. František Kinský a Matyáš Novák pořádají nový společný projekt s názvem Face to Face, který poprvé uvedou v neděli 20. června. Abonentní sezónu koncertů klasické hudby zahájí v areálu parku přední čeští sólisté – hobojista Vilém Veverka a harfistka Kateřina Englichová, a sice ve středu 23. června.

 

NZ-na-web-od-jezrka

 

Kinského prohlídky zámecké expozice patří každoročně k nejžádanějším akcím sezóny. První z nich se letos uskuteční v rámci společného projektu s klavíristou Matyášem Novákem. Programem Face to Face, který zahrnuje prohlídku zámecké expozice s majitelem a recitál nadaného klavíristy, naváže na divácky úspěšné komponované pořady, které byly k vidění online z Nového zámku od listopadu minulého roku do letošního května. „Děkujeme všem našim divákům za statisíce zhlédnutí a těšíme se na setkání tváří v tvář v překrásném prostředí zámku,“ doplnil klavírista Matyáš Novák.

 

FKinskyKlice-1

 

První exkluzivní setkání s dvojicí osobností se uskuteční už 20. června v 11, ve 14 a v 17 hodin v maximálním počtu 30 účastníků při jednom provedení.

 

Foto: Kinský Art Media

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.