čtvrtek, 10 červen 2021 08:54

Festival O/Modernt poprvé živě online po celém světě. Od zítřka

Autor:

Švédský festival O/Modernt založil houslista a dirigent Hugo Ticciati. Zítra tento hudební projekt vstupuje do desátého ročníku a potrvá do 16. června. Charakterizuje ho prolínání staré a současné hudby. Letos budou koncerty vůbec poprvé živě streamovány na platformě takt1. Dramaturgie festivalu neočekávaným způsobem kombinuje staré a nové, vytváří spojení, která propojují čas, kultury a národy, a to zkoumáním hudebních a uměleckých vazeb mezi současným světem a kulturami předchozích epoch. Festival si vypůjčil motto od Johna Cage: „Vymýšlejte minulost. Revidujte budoucnost.“ Kompletní program najdete zde.

 

884

 

Zítřejší zahajovací koncert nabídne skladby Johanna Sebastiana Bacha, Sergeje Jevtušenka, Heitora Villa-Lobose, Sverreho Indrise Jonera, Philipa Glasse, Ludwiga van Beethovena, Marziho Nymana a také jeho úpravy hudby Davida Bowieho a Jeana Sibelia.

Pořadatelé se rozhodli letos připomenout desetiletou historii festivalu sestavením série koncertů, které znovu přinesou některé prvky z nejzajímavějších programů minulých ročníků. To vše doplní řadou světových a švédských premiér. „Jako vždy se O/Modernt dívá zpět, aby našel inspiraci, která nám umožní jednotlivě i kolektivně se dívat dopředu do budoucnosti, která je znovuobjevena tvůrčí energií, sebevědomím a pocitem svobody,“ vysvětluje poslání projektu festivalový tým.

 

883

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.