neděle, 27 červen 2021 08:02

Brno Contemporary Orchestra pořádá první promenádní koncert pro děti a rodiče

Autor:

Brno Contemporary Orchestra uzavře nečíslovanou „covidovou“ koncertní sezónu 2020–21. Na konec školního roku, 30. června v 17 hodin, provede rozverný koncert na novodobé promenádě na břehu řeky Svratky v altánu u pavilonu Anthropos. „Zazní tam znovu úspěšná ‚nová Vltava‘ a pro všechny Šárky, které mají ten den svátek, ‚nová Šárka‘, obě skladby z roku 2018 uvedené jako ‚nová Má vlast‘ podle Bedřicha Smetany. Pro děti tu bude hravá Kuchyňská revue Bohuslava Martinů a mnoho dalšího,“ zvou na koncert, který bude řídit Pavel Šnajdr, pořadatelé.

 

601

 

Soudobý promenádní koncert je věnován dětem, kterým BCO zahraje Kuchyňskou revue od Bohuslava Martinů s dovádivou choreografií Matěje Záhoříka z divadla Polárka. Dále všem Šárkám, které budou mít svátek, ale hlavně divoké a vášnivé Šárce, kterou podle Bedřicha Smetany zkomponoval Miloš Štědroň. Zazní také skladby Aqua Mater Marka Piačka a Imaginární symfonie Petra Kofroně.

Projekt se bude zabývat také absurditou dnešní doby, která snad v budoucnu nevyvolá jenom tragikomický úsměv na tvářích našich potomků, podobně, jako když Tribun Mauricia Kagela v podání Milana Kňažka bude hřímat politické floskule a fráze za potlesku a vřavy neexistujícího davu.

 

602

 

V případě nepřízně počasí se koncert přesune do pavilonu Anthropos. Vstupné je dobrovolné.

 

600

 

Foto: Fb orchestru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.