pondělí, 12 červenec 2021 08:45

Nový Dům tanečního umění v pražském Braníku se otevře v srpnu

Autor:

V nově zrekonstruovaném neorenesančním areálu bývalého Branického pivovaru bude na sklonku léta otevřen nový Dům tanečního umění Praha. Kvalitní zázemí tak najdou Konzervatoř Taneční centrum Praha, umělecké soubory – Pražský komorní balet, Balet Praha Junior, Baby Balet Praha, agentury a nadace – Mezinárodní centrum tance, Nadace Tanec a divadlo, a nově zřízený Institut Pavla Šmoka. V místě bude sídlit také Komunitní centrum Branický pivovar, které naváže na stávající aktivity pro veřejnost, a sice Dětské taneční studio, TAP Dance Studio, taneční lekce a semináře pro dospělé. Propojí se tu taneční umění a volnočasové aktivity.

 

1920

 

„Mnoho let jsme intenzivně hledali vhodné prostory, viděli jsme desítky objektů, celý proces nebyl vůbec jednoduchý. Cítíme velkou úlevu, že je mnohaleté martyrium hledání u konce a že se nám podařilo pro Konzervatoř Taneční centrum Praha a další spolupracující partnery a odborné instituce tanečního žánru zajistit nové a kvalitní sídlo,“ uvádí manažer Konzervatoře Taneční centrum Praha, Antonín Schneider.

Dům tanečního umění Praha bude také důstojným prostředím pro stávající i budoucí spolupráci se zahraničními partnery a umělci, v plánu jsou výměny pedagogů, studentů i profesionálních umělců z celého tanečního světa.

 

1921

 

Foto: archiv Konzervatoře Taneční centrum Praha

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.