čtvrtek, 22 červenec 2021 08:53

Festival Klášterní hudební slavnosti děkuje zdravotníkům

Autor:

Pořadatelé Klášterních hudebních slavností, o kterých jsme psali zde, věnovali celkem šedesát volných lístků na festivalové koncerty zástupcům tří regionálních nemocnic v Olomouckém kraji. Po dvaceti kusech vstupenek získala nemocnice v Šumperku, ve Šternberku a v Jeseníku. „Neměli bychom zapomínat na nasazení zdravotníků v době pandemie. Chceme jim alespoň takto symbolicky poděkovat. Když oni jeli na 200 procent, živá hudba mlčela. Teď se situace zlepšila a my můžeme nejen jim dopřát příjemný oddech na koncertech,“ komentuje dar ředitel festivalu Roman Janků.

 

5571

 

„Zdravotníci tak mohli navštívit již 28. června zahajovací koncert souboru Musica Florea v Šumperku, dále 8. července vystoupení Ensemble Baroque Quintet ve Šternberku a 19. července si užili výpravné představení barokní opery Endymio v lázních Jeseník. Alegorický příběh o antických božstvech a lásce nově nastudoval skladatel a muzikolog Tomáš Hanzlík a pod jeho vedením se autentické interpretace díla ujal Ensemble Damian,“ uvádějí pořadatelé s tím, že festival pokračuje hned tuto sobotu 24. července koncertem souboru Clarinet Factory na nádvoří zámku Velké Losiny. „Hudba bez hranic totiž potřebuje nekonečný prostor pod hvězdnou oblohou. Čtveřice virtuózních klarinetistů předvede své umění a vezme diváky do hudební dílny, kde zní od každého trochu – klasika, ethno, jazz i minimalismus,“ doplňují.

Pestré hudební léto v srdci Jeseníků pak bude pokračovat dalšími pěti koncerty (v Maršíkově, ve Šternberku, v Tančírně, v Rapotíně a v Šumperku), a to až do poloviny září. Program a vstupenky najdete na www.klasterky.cz.

 

Foto: Jiří Kučera

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.