pátek, 27 srpen 2021 13:00

Beethoven Rudolfa Buchbindera na konci září v Labské filharmonii

Autor:

Klavírista proslavený svým brilantním úhozem, Rudolf Buchbinder, vystoupí v úterý a ve středu 28. a 29. září ve Velkém sále Labské filharmonie v Hamburku. S orchestrem Sächsische Staatskapelle Dresden tam během obou hudebních večerů, které se uskuteční od 20 hodin, přednese všech pět klavírních koncertů Ludwiga van Beethovena. V úterý zazní Druhý, Čtvrtý a Třetí koncert a ve středu První a Pátý zvaný „Císařský“.

 

2002

 

„Kdo, když ne on: Málokterý jiný pianista naší doby je tak úzce spjat s díly Ludwiga van Beethovena jako Rudolf Buchbinder,“ zvou s předstihem na oba koncerty do Hamburku pořadatelé. Právě dnes na svém festivalu v Grafeneggu zahraje Buchbinder s Českou filharmonií Brahmsův Druhý klavírní koncert a poté zazní Dvořákova Osmá symfonie. Koncert bude řídit šéfdirigent a umělecký ředitel České filharmonie, Semjon Byčkov.

Rudolf Buchbinder, pětasedmdesátiletý rodák z Litoměřic, vede festival v Grafeneggu umělecky od jeho založení v roce 2007 a právě vydal u společnosti Deutsche Grammophon komplet Beethovenových klavírních sonát. Jde o nahrávku živých koncertů z roku 2014, kdy mu v rámci Salcburských slavností bylo jako prvnímu umělci v dějinách festivalu umožněno provést všech dvaatřicet sonát v průběhu jediného ročníku.

 

Foto: Deutsche Grammophon

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.