neděle, 19 září 2021 07:52

FOK zahájí komorní řady poctou Mozartovi a Haydnovi

Autor:

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK zve na první koncert ze svých komorních řad s názvem Mozart & Haydn. Sólisté FOK, kvarteto pěveckých sólistů a Kühnův smíšený sbor zahrají a zazpívají pod vedením dirigenta Petra Popelky v úterý 21. září od 19:30 hodin v kostele svatých Šimona a Judy. Koncert je součástí řady Komorní hudba.

 

2000

 

„První z komorních koncertů pořádaných na druhé scéně FOK, v kostele sv. Šimona a Judy, nese název Mozart & Haydn, a to velmi příznačně. Oba tito hudební velikáni ve své době totiž kostel navštívili, a dokonce zde i koncertovali,“ uvádějí pořadatelé s tím, že pod vedením Petra Popelky orchestr FOK a Kühnův smíšený sbor na tomto místě probudí pomyslného ducha doby a zavzpomínají na časy vrcholného klasicismu.

Dramaturgie prozrazuje, že na programu budou méně známá díla obou skladatelů. FOK soustavně provádí Mozartova duchovní díla a tento večer bude patřit jeho Litaniím k Panně Marii, které kromě mnoha mystických míst obsahují také tři virtuózní árie. Z Haydnovy obsáhlé hudební tvorby zaznějí předehra k opeře Lékárník a Koncertantní symfonie pro housle, violoncello, hoboj, fagot a orchestr, ve které se představí přední hráči FOK Hiroko Takahashi – housle, Petr Malíšek – violoncello, Jurij Likin – hoboj a Václav Fürbach – fagot.

 

2001

 

Foto: Fb orchestru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.