pátek, 08 duben 2022 16:18

Velikonoční festival v Baden-Badenu se Slovenským filharmonickým sborem

Autor:

Tradiční Velikonoční festival v Baden-Badenu začne v sobotu 9. dubna premiérou Čajkovského opery Piková dáma. Festival potrvá až do 18. dubna. Na zítřejší premiéře bude účinkovat mezinárodní obsazení sólistů, Berlínští filharmonikové, jejich šéfdirigent Kirill Petrenko a Slovenský filharmonický sbor. Ten se podílel navíc i na koncertním uvedení poslední Čajkovského opery Jolanta, která je na programu 17. dubna.

 

1

 

V Čajkovského Pikové dáme ztvární postavu Hermana Arsen Soghomonyan, hraběte Tomského Vladislav Sulimsky, Jeleckého Boris Pinkhasovich, Lízu Elena Stikhina, Polinu Aigul Akhmetshina, Hraběnku Doris Soffel. Inscenaci režíruje dvojice Moshe Leiser a Patrice Caurier. Po festivalových představeních v Baden-Badenu se celá produkce opery Piková dáma přesune do Berlínské filharmonie, kde bude uvedena 21. a 24. dubna. Druhý z večerů bude navíc odvysílán v Digitální koncertní síni Berlínských filharmoniků.

Slovenský filharmonický sbor spolupracoval s Berlínskými filharmoniky už v roce 2011. Na třech abonentních koncertech tehdy zazněl výběr z Opery Boris Godunov Modesta Petroviče Musorgského pod taktovkou maďarského dirigenta Petra Eötvöse. Na festivalu v Baden-Badenu se Slovenský filharmonický sbor představí poprvé.

 

2

 

Slovenský filharmonický sbor pravidelně vystupuje na zahraničních koncertních a operních scénách. Na kontě má také více než třicetiletou spoluprací s Vídeňskou státní operou nebo účast na festivalu klasické hudby BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall, naposledy v roce 2017 pod taktovkou Semyona Bychkova.

 

Foto: archiv sboru, Andrea Kremper

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.