pátek, 17 červen 2022 12:23

Zámek a zahrady v Kroměříži ode dneška v pěti koncertech

Autor:

Orffova kantáta Carmina burana, Český filharmonický sbor Brno a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Františka Macka dnes zahájí letní festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž. Koncert začíná v 19 hodin ve skleníku Květné zahrady. V sólových partech se představí sopranistka Tereza Mátlová, tenorista Matúš Šimko a barytonista Roman Hoza. 23. ročník přehlídky se koná od 17. června do 30. července a nabídne celkem pět koncertů. V dalších programech vystoupí vokální soubor Cappella Mariana, Filharmonie Brno, pěvci Alžběta Poláčková, Martin Šrejma, Pavel Švingr a Lucie Hilscherová a také frekventanti dirigentských kurzů.

 

009

 

Letošní festivalový ročník nabídne posluchačům v prostorách Květné zahrady jeden komorní a čtyři symfonické koncerty. Poprvé se na dramaturgii od samého počátku jako umělecký ředitel podílel dirigent František Macek. Ten také dnes povede na zahajovacím koncertě ve skleníku Květné zahrady Český filharmonický sbor Brno a Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín. Společně uvedou kantátu Carla Orffa na motivy středověkých básní a písní Carmina Burana. V sólových partech vystoupí sopranistka Tereza Mátlová, tenorista Matúš Šimko a barytonista Roman Hoza.

 

115

 

Skladby arcibiskupského zámeckého hudebního archivu uvede v sobotu 25. června v rotundě Květné zahrady vokální soubor Cappella Mariana. Koncert nazvaný Caravaggiova pouť nese podtitul Hudební cesta z Milána do Neapole. Ve čtvrtek 30. června je na programu Španělský večer. Zazní na něm skladby od Rimského-Korsakova, Saint – Saënse a Ravela. Hrát bude Filharmonie Brno opět pod vedením dirigenta Františka Macka a s nimi americká houslistka Aubree Oliverson. Koncert se koná ve skleníku Květné zahrady. Čtvrtý program bude opět český, ve středu 20. července zazní ve skleníku v Květné zahradě koncertní provedení Dvořákovy opery Rusalka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, pod taktovkou Zdeňka Klaudy. V roli Rusalky se představí Alžběta Poláčková, v roli prince Martin Šrejma, jako vodník Pavel Švingr a jako ježibaba Lucie Hilscherová. Závěrečný koncert patří už tradičně účastníkům mezinárodních dirigentských kurzů. V sobotu 30. července ve skleníku Květné zahrady provedou skladby Rossiniho, Mozarta, Smetany a Dvořáka v podání Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

 

114

 

112

 

111

 

113

 

Foto: Wikipedia (P.matel), archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.