pondělí, 08 srpen 2022 11:09

Festival Maraton hudby Brno posedmé od čtvrtka do neděle

Autor:

Multižánrový hudební festival Maraton hudby Brno se letos bude konat v termínu 11. až 14. srpna na více než třiceti místech v historickém středu města. Novinkou programu je post rezidenčního umělce; první se této role zhostí multi-instrumentalistka Anna Fusek. Během řady koncertů vystoupí také cembalistka Barbara Maria Willi a soubor Hausopera.

 

3000

 

Návštěvníci festivalu se tento rok mohou těšit na jednoho vybraného umělce, který se představí v různých hudebních polohách. Prvním rezidenčním umělcem Maratonu hudby Brno se stane skvělá multi-instrumentalistka Anna Fusek, jež patří mezi evropskou špičku v oblasti klasické hudby, ale zároveň se věnuje i přesahovým žánrům,“ uvádějí pořadatelé s tím, že Fusek vystoupí například s úspěšným projektem nazvaným „Kosmologie hrušky“, v němž originálně propojuje starou hudbu s jazzem, improvizací a soudobou tvorbou. V „Mozart meets Morley“ představí Mozartovy sonáty prolnuté fantaziemi pro dva hlasy renesančního anglického skladatele Thomase Morleyho. Ve spolupráci s temperamentním italským loutnistou Gianlucou Geremiou představí program s názvem „Brief tales for two“. Svoji rezidenci Anna Fusek završí vystoupením v rytmu brazilské hudby se skupinou Aqua Verde a zpěvačkou Simonou Gatto, kteří se na festivalu představí v české premiéře.

 

1010

 

Na festivalu vystoupí také cembalistka, varhanice a specialistka na kladívkový klavír Barbara Maria Willi s přáteli. Kreativní brněnský soubor Hausopera představí poslední z trilogie oper spjatých s významnými funkcionalistickými památkami Brna. Dějištěm opery „Věčná slečna bledá aneb Operní nejistota pro široké masy“ bude Zemanova kavárna. Mezi oblíbené programy patří i Nekonečné varhany v Jezuitském kostele, Pianoštafeta v Alfa pasáži nebo projekty ZUŠ Open. Více informací o programu najdete zde.

 

1002

 

Foto: archivy Anny Fusek a festivalu, Magdaléna Slámová

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.